Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża: Nie cichnie dyskusja wokół uchwały alkoholowej radnych

Bliżej od szkoły i kościoła do budki z piwem. Takie możliwości daje uchwała, podjęta przez łomżyńskich radnych. Choć zapadła pod koniec kwietnia, to wciąż nie cichnie dyskusja na temat powodów zmian w uchwale. O doprecyzowanie zapisów uchwały w sprawie usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Łomży, do radnych zwróciła się Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To, co radni zrobili z treścią zapisów, zdziwiło Jana Kleczyńskiego, wiceprzewodniczącego komisji. I choć odległość punktu sprzedaży alkoholu - to wciąż 90 metrów ciągami dla pieszych, ale nie do granicy geodezyjnej obiektu chronionego, ale do granicy obiektu. Zdaniem komisji, fizycznie odległość ta może być mniejsza nawet o kilka metrów, czyli sklep z alkoholem może mieścić się bliżej szkoły, placu zabaw czy kościoła powiedział Radiu Nadzieja przewodniczący komisji, Zenon Malinowski.


Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych głośno potępiła działanie Rady Miejskiej przypisując jej dbałość o prywatne interesy.
Z danych Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wynika, że obniża się wiek inicjacji alkoholowej. Nałogowo pije blisko 2 tysiące mieszkańców miasta. Kilkakrotnie więcej osób żyje w otoczeniu alkoholika, ponad 3 tys – to dzieci.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę