Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Cena mleka szybko rośne

138,93 zł za hektolitr mleka – to średnia cena po jakiej surowiec skupowały w listopadzie mleczarnie z województwa podlaskiego. To o blisko 10% więcej niż przed miesiącem, o 1/4 więcej niż w wakacje i najwięcej od 2014 roku.

W skali kraju średnia cena skupu mleka w listopadzie wyniosła 129,69 zł/hl, tj. więcej o 7,8% niż przed miesiącem. W województwie podlaskim średnia cena skupu mleka w listopadzie znowu była najwyższa w kraju. Za hektolitr mleka mleczarnie płaciły rolnikom średnio po 138,93 zł wobec  126,45 zł w październiku, 118,51 zł we wrześniu, 112,69 zł w sierpniu i 110,86 w lipcu. 

GUS podaje, że na rynku rolnym w listopadzie 2016 r., zarówno w skupie jak i na targowiskach w skali miesiąca odnotowano wzrost cen większości podstawowych produktów rolnych z wyjątkiem cen ziemniaków, żywca wieprzowego, ponadto w skupie jęczmienia, owsa i drobiu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę