Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Najpiękniejsze i najcenniejsze gołębie z regionu

Blisko pół tysiąca gołębi pocztowych można było w weekend podziwiać w Piątnicy. Swoje najlepsze okazy zaprezentowało 65 hodowców z Okręgu Białystok Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Była to 30. wystawa okręgowa i druga oddziału miasta Łomża.

Gołębie były prezentowane w hali sportowej gimnazjum w Piątnicy Poduchownej. Podczas wystawy 65 hodowców reprezentujących 7 oddziałów zrzeszonych w ramach Okręgu Białystok, zaprezentowało 451 gołębi.

Wśród prezentowanych ptaków były 41, które reprezentować będą Okręg Białystok podczas styczniowej Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych w Kielcach. Jak informuje łomżyński oddział PZHGP drużynowo najwięcej reprezentantów pochodzić będzie z oddziału Łomża Miasto - 14, 12 gołębi z oddziału Stawiski, 7 z Ostrowi Mazowieckiej, 4 z Ełk oraz po 2 z Olecka Białegostoku. Indywidualnie najwięcej reprezentantów na wystawie ogólnopolskiej wystawią Tadeusz i Witold Mocarscy 6 gołębi. Po cztery gołębie zaprezentują Wojciech Ziobroniewicz, Tomasz Kobus i Wiesław Głębock, trzy Jacek Kulesza, a po dwóch reprezentantów: Wiktoria Ziobroniewicz, Daniel Pisanko, Dariusz Kurzyna, Andrzej Ciołek i Patryk Ramotowski. Grupę uzupełnią gołębie hodowców - Mariusza Sokołowskiego, Leszka Łempickiego, Bronisława Ramotowskiego, Piotra Kordaszewskiego, Purwin - Stepaniuk, Wasilewski - Wiszniewska, Rafała Dziopy, Andrzeja Kalickiego i Pawła Saciłowskiego.

Szczegółowe wyniki piątnickiej wystawy w załączniku.
(Fotorelacja: Marek Tyszka)

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę