Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Niebezpieczne spotkanie z kleszczem

Choć kleszcze o tej porze roku nie są już groźne, to jednak ciągle ujawniają się efekty wcześniejszych spotkań z nimi. Jak wynika z danych sanepidu w tym roku w regionie gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na choroby odkleszczowe. W samej Łomży i powiecie łomżyńskim do końca listopada zdiagnozowano je u ponad 50 osób. W całym województwie podlaskim u blisko 1600 osób.

Jak podaje WSSE w Białymstoku w województwie podlaskim w okresie od 1 stycznia do 30 listopada 2016r. zarejestrowano 1427 zachorowań na boreliozę. W porównaniu z ubiegłym rokiem to wzrost o ok. 40%. Współczynnik zapadalności na tę chorobę wzrósł z  87,9 w 2015 roku do 119,7 przypadków na 100 000 mieszkańców. Od początku roku najwięcej zachorowań odnotowano w powiatach: białostockim, suwalskim i hajnowskim, ale rośnie też w łomżyński. Przed rokiem zdiagnozowano 34 przypadki borelioz, a w tym roku już 47.
Podobnie rośnie liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu. W województwie odnotowano już 145 przypadków czyli ponad dwukrotnie więcej niż w porównywalnym okresie 2015r. 
W powiatach łomżyńskim i kolneńskim w tym roku stwierdzono po 4 takie przypadki, a w grajewskim 6. Przed rokiem w sumie w tych trzech powiatach zanotowano tylko 2 zachorowania.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę