czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Lodowisko już czynne

W piątek w samo południe ruszyło miejskie lodowisko „Biały Orlik” przy ul. Katyńskiej. Z lodowiska korzystać można codziennie od 9.30 do 21.40, przy czym dziś wejście jest bezpłatne. Normalnie za 50 minut jazdy trzeba zapłacić od 4 do 7 zł. - Lodowisko jest uzależnione od warunków pogodowych, jeśli jest sprzyjająca aura staramy się je uruchomić jak najszybciej i utrzymać jak najdłużej – mówi Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR Łomża.

To już piąty sezon miejskiej ślizgawki, która rozstawiana jest na boisku „Orlika”. Korzystają z niej przede wszystkim dzieci i to nie tylko z Łomży, ale i okolicznych miejscowości. Na otwarcie lodowiska przyjechał także prezydent Mariusz Chrzanowski, których twierdził, że jeździ na łyżwach, ale zastrzegał, że dziś tego nie będzie robił. Życzył dzieciom udanej zabawy, a dziennikarzom mówił, że wielkie zainteresowanie lodowiskiem jest impulsem dla władz do podjęcia działań, aby było ono zakryte, i mogło być mniej uzależnione od pogody i działać dłużej.
Na tafli lodowiska może przebywać jednocześnie maksymalnie 100 osób.
- Zdarza się, zwłaszcza wieczorami i w dni wolne, że klientów jest więcej i trzeba poczekać w kolejce – mówi dyr. Modzelewski.

Cennik na korzystanie z miejskiego lodowiska jest taki sam jak przed rokiem. Ceny biletów uzależnione są od tego kiedy przyjdziemy. Od poniedziałku do piątku w godz. 9.30 – 15.00  bilet normalny (1 tercja 50 minut) kosztuje 5 zł, wieczorami 6 zł, a w soboty, niedziele i święta 7 zł. Bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży szkolnej, studentów, emerytów i rencistów kosztują - 4 zł od poniedziałku do piątku w godz. 9.30 – 15.00, oraz 5 zł wieczorami oraz  w soboty, niedziele i święta. Na miejscu można też wypożyczyć łyżwy (5 zł) i pingwinka do nauki jazdy na łyżwach (5 zł). Dodatkowy rabat  -50% mają posiadaczy Łomżyńskiej Karty Dużej Rodziny. 
Ważne - dzieci do lat 7 mogą korzystać z lodowiska wyłącznie pod opieką osób dorosłych.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0