Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Paliwa bez koncesji… i podatku

Wydział Realizacyjny Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku ujawnił na terenie powiatu łomżyńskiego działającą stację paliw, w której sprzedaż odbywała się bez wymaganej przepisami prawa koncesji i poza ewidencją księgową. Na miejsce wezwano również pracowników Urzędu Miar, którzy stwierdzili brak ważnej legalizacji odmierzaczy paliw.

Jak podaje Izabela Głowacka rzecznik prasowy Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku zabezpieczono znajdującą się na terenie stacji dokumentację finansowo-księgową oraz materiały wskazujące na dokonywanie sprzedaży paliw poza ewidencją. Ustalono, że podatnik tylko w b.r. sprzedał poza ewidencją prawie 35 tys. litrów autogazu, blisko 6,5 tys. litrów oleju napędowego oraz około 3 tys. litrów benzyny. W ten sposób zaniżył w krótkim okresie czasu przychód o  120 tys. zł. Właścicielowi stacji wystawiono mandat karny oraz postawiono zarzut prowadzenia nierzetelnej księgi. Głowacka dodaje, że podatnik poddał się dobrowolnie karze i przyjął grzywnę w  wysokości 10 tys. zł oraz zobowiązał się do złożenia korekt.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę