Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Prokuratura: w prezydenckich SMS-ach „brak znamion czynu zabronionego”

- Sprawa wyjaśniana była bardzo szczegółowo. Prokurator ją prowadzący nie doszukał się znamion czynu zabronionego – mówi Joanna Gołaszewska, Prokurator Okręgowy w Łomży, o powodach umorzenia przez Prokuraturę Rejonową w Grajewie śledztwa w sprawie SMS-ów wysyłanych przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego do swego znajomego. - SMS-y były wysyłane, to nie ulega wątpliwości – dodaje podkreślając jednak, że „zachowanie pana Chrzanowskiego nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego, określonego w artykule 231 kodeksu karnego”.

Sprawa dotyczyła opublikowanego przez nas w lipcu artykułu pt. „Prezydent pracę załatwia przez SMS-a”. Prowadzenie postępowania wyjaśniającego grajewskim śledczym zlecił Prokurator Okręgowy w Łomży „po wpłynięciu do prokuratury tego artykułu”. Przez blisko dwa miesiące prowadzone było postępowanie wyjaśniające w kierunku art. 231 par.1 Kodeksu karnego, czyli w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, po czym we wrześniu Prokuratura Rejonowa w Grajewie wszczęła formalne śledztwo. Teraz, po trzech miesiącach jego prowadzenia zostało ono umorzone – mówi Joanna Gołaszewska, Prokurator Okręgowy w Łomży potwierdzając nasze wczorajsze informacje w tej sprawie. Jak wyjaśnia prokurator śledztwo zostało umorzone „ze względu na brak znamion czynu zabronionego”.
- To jest postanowienie kończące śledztwo – mówi prokurator Gołaszewska. 

zobacz: Prezydent pracę załatwia przez SMS-a


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę