Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Nowa prezes łomżyńskiego LOT-u

Główne zdjęcie
Monika Kosiorek-Olbryś, prezes LOT ZŁ

Monika Kosiorek-Olbryś została nowym prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Łomżyńskiej. Wyboru dokonali członkowie organizacji podczas wczorajszego nadzwyczajnego walnego zebrania, zwołanego po rezygnacji dotychczasowego prezesa Andrzeja Skarzyńskiego. Nowa prezes była dotychczas przedstawicielem łomżyńskiej organizacji w Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Jak informuje  biuro LOT ZŁ Monika Kosiorek-Olbryś w swojej prezentacji przyznała, że jest świadoma wyzwania i brzemienia odpowiedzialności, ale zarówno z racji swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego, jak i nawiązanej z powodzeniem współpracy w ramach PROT i Polskiej Organizacji Turystycznej, widzi bardzo realne możliwości otwarcia Łomży i regionu przy wsparciu środków zewnętrznych, na obecność w krajowym i międzynarodowym rynku turystycznym.
W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Sylwia Grudzińska z PROT, która podkreśliła, że Monika Kosiorek – Olbryś dała się dobrze poznać w strukturach PROT, jako osoba otwarta na współpracę. Jest także dla władz PROT-u przykładem wieloletniego właściciela - menadżera firmy z sektora turystycznego, który zdobył niebagatelne praktyczne doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Reprezentując LOT Ziemia Łomżyńska we władzach Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, jako bardzo dobry partner brała ona udział w szeregu szkoleń w zakresie rozwoju w regionie i województwie rynku turystycznego oraz budowania marki turystycznej, nabywając również doświadczenie we współpracy z władzami samorządu województwa podlaskiego i Polskiej Organizacji Turystycznej. Pani Monika jest także, jednym z liderów tworzącego się właśnie w naszym województwie Podlaskiego Szlaku Kulinarnego. 
- Sądzę, że wybór jej osoby na prestiżowe stanowisko Prezesa LOT Ziemi Łomżyńskiej jest bardzo dużym wzmocnieniem dla organizacji i z góry się cieszę na pogłębienie dotychczasowej współpracy, deklarując jednocześnie ze strony PROT bezwarunkową wolę wsparcia łomżyńskiego LOT-u oraz lokalnych władz samorządowych w partnerskiej budowie potencjału lokalnej i regionalnej branży turystycznej - powiedziała na zakończenie swojego wystąpienia. 

Pełna inicjatyw i pomysłów
Nowa prezes LOT Ziemia Łomżyńska zapowiedziała w swoim powyborczym wystąpieniu większe otwarcie organizacji na potrzeby lokalnej i regionalnej współpracy sektora samorządowego i branży turystycznej. Stwierdziła, że turystyka jest w wielu miejscach Polski bardzo istotnym wsparciem rynku pracy oraz narzędziem wspierającym promocję miast, gmin i regionów. W Łomży i jej najbliższym otoczeniu istnieją w tym zakresie duże i niewykorzystane do tej pory rezerwy. W trakcie najbliższych miesięcy w naszym regionie we współpracy z PROT planowane są już szerokie konsultacyjne spotkania w ramach forum turystycznego. Zostanie również zainicjowane utworzenie w naszym regionie łomżyńskiej „spiżarni” w ramach Podlaskiego Szlaku Kulinarnego. 
Prezes Monika Olbryś - Kosiorek deklaruje przede wszystkim pilną potrzebę rozmów władz stowarzyszenia z władzami samorządowymi oraz z przedsiębiorcami, którzy widzą swoje miejsce w branży turystycznej. Sygnalizuje również konieczność podjęcia przez stowarzyszenie całego szeregu inicjatyw, dla szerszego niż do tej pory turystycznego otwarcia okna na świat dla Łomży i naszego regionu.

na podstawie mat. biura LOT ZŁ


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę