Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża: Statystyka wypadków w szkołach

Władze Łomży podsumowały stan bezpieczeństwa w szkołach miasta tyle tylko, że za rok poprzedni. Okazuje się, że różnego rodzaju wypadków w szkołach jest ciągle bardzo dużo. Do najczęściej notowanych skutków wypadków należą skaleczenia, zwichnięcia i skręcenia lub złamania kończyn. Wypadki mają miejsce głównie na korytarzach i salach gimnastycznych, w czasie przerw i lekcjach wychowania fizycznego. Najbardziej narażoną grupą są dzieci w wieku od 7 – 13 lat.


W roku szkolnym 2003/2004 w szkołach i placówkach na terenie miasta zanotowano w sumie 1258 wypadków – to o około 300 więcej niż rok wcześniej. Dominują zwichnięcia i skręcenia. W całym roku szkolnym było ich 670, czyli co drugi wypadek jaki wydarzył się w szkole. Stosunkowo dużo zanotowano także złamań – niemal 400. Niemniej jak podkreślają specjaliści te wypadki na szczęście za zwyczaj nie są groźne. Te najgroźniejsze w łomżyńskich szkołach zdarzają się rzadko. W całym roku szkolnym zanotowano 15 wypadków powodujących urazy wewnętrzne i 43 rany zewnętrzne i rozerwania.
Okazuje się, że w szkole wypadki przydarzają się jednak nie tylko uczniom. W całym roku szkolnym 2003/2004 odnotowano także 10 wypadków nauczycieli i inni pracownicy szkół i placówek

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę