Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Miejska Komisja ds. referendum już jest

Główne zdjęcie
Karta do głosowania jaką otrzymają mieszkańcy biorący udział w referendum 15 stycznia 2017 roku.

Rada Miejska Łomży na nadzwyczajnej sesji w poniedziałek wieczorem powołała Miejską Komisję do Spraw Referendum Wojewódzkiego w sprawie budowy w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego. Komisja liczy 8 osób - po połowie wskazanych przez samorząd i przez inicjatorów referendum i ma przeprowadzić w mieście plebiscyt, który odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Tego dnia mieszkańcy województwa podlaskiego mają odpowiedzieć na pytanie: Czy jest Pan/i za wybudowaniem w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego?

Miejską Komisję do Spraw Referendum Wojewódzkiego tworzą: Tamara Alicja Małachowska,  Aldona Zientalska, Emilia Kuczewska, Marek Szenk, Jan Bajno, Monika Strzelecka, Jolanta Wałkuska i Bogusława Łepkowska. 
Rada Miejska wyznaczyła też Tamarę Małachowską do kontaktu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w sprawach związanych z organizacją referendum. 
Aby referendum w sprawie budowy lotniska było ważne, musi wziąć w nim udział 30% dorosłych mieszkańców województwa. Koszt całego plebiscytu oszacowano na ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych. Pieniądze będą pochodzić z budżetu samorządu województwa. To drugie takie referendum w województwie podlaskim. W maju 2007 roku w ten sposób mieszkańcy wypowiadali się za tym: „Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem lokalizacji przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej S8(...)”, co miało wymusić budowę Via Baltica w wariancie białostockim. Wynik referendum nie był ważny, ze względu na zbyt niską frekwencję wyborczą. Ostatecznie obwodnica Augustowa został zbudowana w wariancie wskazywany przez organizacje ekologiczne i zgodnie z oficjalnie wyznaczonym dwa i pół roku później przez rząd, przebiegiem Via Baltica przez Łomżę.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę