Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Mikołajkowe targi w ROK-u

Aż trzy świąteczne imprezy odbyły się w sobotę w Regionalnym Ośrodku Kultury. Ogłoszono wyniki powiatowego konkursu plastycznego „Łomżyńskie tradycje bożonarodzeniowe”, a najlepsze prace zaprezentowano na wystawie. 90. młodych wokalistów wzięło udział w festiwalu piosenki świątecznej „Gwiazdkowe nutki”. Głównym punktem programu były zaś Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej, na których można było kupić świąteczne ozdoby i artystyczne rękodzieło. – Promujemy wartościowe prace twórców ludowych i artystów amatorów, które nie są produkowane maszynowo i to się podoba! – podkreśla dyrektor Jarosław Cholewicki.

Do świąt Bożego Narodzenia zostały już tylko dwa tygodnie, tak więc chętnych do kupienia oryginalnych ozdób i stroików, kart świątecznych i wielu innych przedmiotów o świątecznym charakterze nie brakowało. Na ponad 30 stoiskach wystawców z Łomży, Jedwabnego, Kołaków Kościelnych, Bemowa Piskiego, Ciechanowa i Orzysza można też było nabyć idealne na prezenty zabawki, biżuterię, rzeźby, obrazy oraz sery i wędliny.
– Lubię tu przychodzić, nacieszyć oczy, ale przede wszystkim coś kupić! – mówi pani Zofia. – Obowiązkowo karty świąteczne – są ładniejsze od tych drukowanych, zawsze coś z ozdób, jakieś prezenciki dla wnuczki, no i coś z jedzenia, bo nie ma porównania z tym sklepowym!
– To bardzo dobra inicjatywa – dodaje inny z kupujących. – Trzeba w końcu powiedzieć dość jednorazowej, plastikowej tandecie, zacząć zwracać uwagę na estetykę ozdób, żebyśmy zasiadali przy świątecznym stole i obchodzili narodziny Pana w sposób godny pod każdym względem.
Chodzi nam o to, żeby nie zalewała nas tandeta – potwierdza Jarosław Cholewicki. – Wszystkie te imprezy są połączone w jedną całość, żeby pokazać wzajemną integrację sztuki materialnej i duchowej. W ciągu dnia mieliśmy około 90. dzieci i młodzieży, śpiewających w czterech kategoriach, ponad 30 wystawców rękodzieła artystycznego, na konkurs plastyczny wpłynęło około 140 prac, ale przede wszystkim cieszy nas to, że nie brakuje oglądających i kupujących.
Targom towarzyszył festiwal piosenki świątecznej „Gwiazdkowe nutki”. W czterech kategoriach szóstej edycji konkursu wystąpiło aż 90. młodych wokalistów. Oceniało ich jury w składzie:  Joanna Ewa Zawłocka, Żaklina Olchowik i Alicja Pyczot. W kategorii przedszkolaków najlepsza okazała się Olga Szlesińska, drugie miejsce zajęły Amelia Zapert i Pola Męczkowska, a trzecie
Wiktoria Karpińska i Anna Dziewa. Wśród uczniów szkół podstawowych klas I-III zwyciężył Konrad Kowalewski, drugą nagrodą podzieliły się Gabrysia Zubrzycka i Patrycja Chyl, a trzecią
Maja Wronowska i Aleksandra Sokołowska. Z uczniów starszych klas szkoły podstawowej najlepiej zaśpiewała Karolina Nowocińska, drugie były, ex aequo, Karolina Zakrzewska i Natalia Szabłowska, a trzecia Magdalena Głębocka. Wśród gimnazjalistów triumfował Damian Śliwiński, wyprzedzając Laurę Narolewską i Urszulę Sulkowską, zaś w kategorii szkół średnich trzy pierwsze miejsca zdobyły Katarzyna Borkowska, Wiktoria Perzanowska i Aleksandra Raszczyk.
Ogłoszono też wyniki powiatowego konkursu plastycznego „Łomżyńskie tradycje bożonarodzeniowe”. Spośród 134 prac jurorzy: Jarosław Cholewicki, Teresa Matuszelańska i Andrzej Żmuda nagrodzili: w kategorii klas I – III szkół podstawowych Maję Niksę (Kupiski), Krzysztofa Wądołowskiego (Pniewo) i Jana Brulińskiego (Pniewo); klas IV-VI szkół podstawowych Błażeja Chyla (Wygoda)/Marię Cierpikowską (Łomża), Igora Lemańskiego  (Pniewo) i Małgorzatę Modzelewską (Łomża), zaś wśród gimnazjalistów Annę Dąbrowską/ Małgorzatę Rolkę, Aleksandra Erynga i Maję Śmiechowską – wszystkich z Łomży.
– Imprezę przygotowaliśmy wspólnie z Fundacją Sztuk i Dialogu, natomiast nie udałoby się jej zrealizować bez Starostwa Powiatowego w Łomży, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta w Łomży – mówi Jarosław Cholewicki. – Dzięki temu nagrody są ciekawe i myślę, że wszystkie osoby występujące w konkursach wyjdą stąd zadowolone i zmotywowane do tego, żeby brać udział również w kolejnych edycjach.

Wojciech Chamryk

210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę