Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Teatralna młodzież na fali

Teatr Kaprys z Łap zdobył I nagrodę XXI Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych, zaś drugim miejscem podzielili się Teatr Domorosły z Białegostoku i Martyna Kleszczewska z Suwałk. – Po raz kolejny jesteśmy w Łomży i zawsze wracamy tu z dużą radością – mówi Adam Karasiewicz, reżyser zwycięskiej sztuki „My”. – Jest tu świetna atmosfera, są przyjaźni, sympatyczni ludzie, którzy wkładają w zorganizowanie tego festiwalu mnóstwo pracy i serca. Tym chętniej tu przyjeżdżamy i prezentujemy to, co mamy najlepszego! Jury przyznało też aż 12 indywidualnych nagród aktorskich, w tym reprezentantom Łomży Bartoszowi Cwalińskiemu i Karolowi Tyszkiewiczowi.

Jury tegorocznych Konfrontacji: Krzysztof Wilkowski z warszawskiego Ośrodka Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia, reżyser i scenarzysta Marek Lechowicz oraz związany z Teatrem Aktywnym student Bartosz Dzwonkowski oceniało 11 konkursowych spektakli teatrów z województwa podlaskiego i miało naprawdę trudne zadanie. 
– Konkurs stał naprawdę na wysokim, profesjonalnym poziomie, dlatego mieliśmy duży problem z przyznaniem nagród, bo praktycznie trzy zespoły zasługiwały na pierwsze miejsce – ocenia Marek Lechowicz. – Ostatecznie pierwsze miejsce przyznaliśmy Teatrowi Kaprys, bo w jego spektaklu współgrały wszystkie elementy, każda osoba była wyrazista i świetnie zagrała, ułożenie na scenie, dramaturgia, przejście w muzykę też były świetne. Nie było przestojów pomiędzy scenami, wszystko było naładowane energią, a oprócz tego był to typowy dramat, chociaż z elementami komicznymi. 
II miejsce ex aequo zdobyły: Teatr Domorosły z Białegostoku za spektakl „Sztuka o mało co teatralna” i  Martyna Kleszczewska z Suwałk za „Zabrali mnie w nocnej koszuli”, również w roku ubiegłym laureatka specjalnego wyróżnienia aktorskiego za monodram. 
Spośród wielu aktorów występujących przez cały piątek w Miejskim Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych jury doceniło 12 osób. Bartosz Cwaliński z Łomży, niegdyś podpora Teatru Aktywnego, zaprezentował jako Teatr Pół-Bierny „Także tego” – na ubiegłorocznych Konfrontacjach też zdobył nagrodę, ale tworząc razem z Alanem Al-Murtathą Teatr Bierny. 
Kolejny nagrodzony reprezentant Łomży i aktualny podopieczny organizatorki Konfrontacji Joanny Klamy w Teatrze Aktywnym Karol Tyszkiewicz, wykonał  monodram „Pasta o Cejrowskim i butach”. Inni laureaci nagród autorskich to: Oskar Pawełko i Filip Szczeptkowski z suwalskiego Teatru Form Czarno-Białych Plama; Kacper Czeremczuk, Mateusz Głogowski i Zofia Jedlińska z Teatru Domorosłego z Białegostoku; podopieczni Adama Karasiewicza z Łap: Paulina Łupińska i Jakub Jeneralczyk z Teatru Kaprys M, Marcin Tracikowski z Teatru Kaprys, Natalia Wiśniewolska z Teatru Kaprys M II oraz Patrycja Chilińska z grajewskiej grupy Echo i Przyjaciele. 

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: MDK-DŚT

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę