niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Wyższy podatek śmieciowy w Śniadowie

O blisko 50% wzrośnie od nowego roku stawka podatku śmieciowego dla osób segregujących odpady w gminie Śniadowo. Rada Gminy po raz drugi w tym roku zmieniła uchwałę określającą ceny za wywóz śmieci od mieszkańców.

Do tej pory w Śniadowie opłata za śmieci obowiązuje w wysokości ustalonej pod koniec 2013 roku. Jest ona przypisana do liczby mieszkańców w gospodarstwie i wynosi 13 zł miesięcznie od mieszkańca jeśli śmieci nie są segregowane i 5,50 zł miesięcznie na jednego mieszkańca w przypadku, gdy odpady są zbierane w sposób selektywny. 
Jeszcze w czerwcu radni gminy ustalili, że od nowego roku opłata za odbiór śmieci segregowanych będzie musiała wzrosnąć od 1 stycznia 2017 roku do 7 zł miesięcznie od osoby. Uzasadnieniem podwyżki był wzrost opłat na wysypisku w Czartorii wprowadzony na początku 2016 roku. W listopadzie, po decyzji prezydenta Łomży zatwierdzającej kolejną podwyżkę opłat na branie zakładu w Czartorii, także w Śniadowie musiano zweryfikować wyliczenia podatku śmieciowego. W efekcie radni gminy podczas sesji w ubiegłym tygodniu ponownie zmienili uchwałę określającą opłatę za śmieci. Zgodnie z nią od 1 stycznia 2017 roku w Śniadowie, w przypadku, gdy odpady są zbierane w sposób selektywny, stawka opłaty wynosi 8 zł miesięcznie na jednego mieszkańca. 

W przypadku śmieci niesegregowanych opłata tak jak dotychczas będzie wynosić 13 zł miesięcznie od osoby.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0