Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Wyższy podatek śmieciowy w Śniadowie

O blisko 50% wzrośnie od nowego roku stawka podatku śmieciowego dla osób segregujących odpady w gminie Śniadowo. Rada Gminy po raz drugi w tym roku zmieniła uchwałę określającą ceny za wywóz śmieci od mieszkańców.

Do tej pory w Śniadowie opłata za śmieci obowiązuje w wysokości ustalonej pod koniec 2013 roku. Jest ona przypisana do liczby mieszkańców w gospodarstwie i wynosi 13 zł miesięcznie od mieszkańca jeśli śmieci nie są segregowane i 5,50 zł miesięcznie na jednego mieszkańca w przypadku, gdy odpady są zbierane w sposób selektywny. 
Jeszcze w czerwcu radni gminy ustalili, że od nowego roku opłata za odbiór śmieci segregowanych będzie musiała wzrosnąć od 1 stycznia 2017 roku do 7 zł miesięcznie od osoby. Uzasadnieniem podwyżki był wzrost opłat na wysypisku w Czartorii wprowadzony na początku 2016 roku. W listopadzie, po decyzji prezydenta Łomży zatwierdzającej kolejną podwyżkę opłat na branie zakładu w Czartorii, także w Śniadowie musiano zweryfikować wyliczenia podatku śmieciowego. W efekcie radni gminy podczas sesji w ubiegłym tygodniu ponownie zmienili uchwałę określającą opłatę za śmieci. Zgodnie z nią od 1 stycznia 2017 roku w Śniadowie, w przypadku, gdy odpady są zbierane w sposób selektywny, stawka opłaty wynosi 8 zł miesięcznie na jednego mieszkańca. 

W przypadku śmieci niesegregowanych opłata tak jak dotychczas będzie wynosić 13 zł miesięcznie od osoby.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę