Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Policjanci wrócili do Szumowa

Główne zdjęcie
Parada (fot. KWP Białystok)

Po trzech latach przerwy funkcjonowanie rozpoczął ponownie Posterunek Policji w Szumowie. Służbę w jednostce będzie pełniło pięciu policjantów, w tym dwóch dzielnicowych. Etaty na potrzeby odtworzenia Posterunku Policji w Szumowie zostały wyodrębnione ze struktur Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Wiceminister Jarosław Zieliński przekazuje policjantom z Szumowa kluczyki do nowego radiowozu (fot. KWP Białystok)
Wiceminister Jarosław Zieliński przekazuje policjantom z Szumowa kluczyki do nowego radiowozu (fot. KWP Białystok)
Otwarcia Posterunku Policji w Szumowie dokonał m.in. Jarosław Zieliński Sekretarza Stanu w MSWiA. (fot. KWP Białystok)
Otwarcia Posterunku Policji w Szumowie dokonał m.in. Jarosław Zieliński Sekretarza Stanu w MSWiA. (fot. KWP Białystok)

Posterunek Policji w Szumowie powrócił na prośby mieszkańców, wyrażane w czasie społecznych debat organizowanych w związku z tworzeniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 8 września tego roku samorządowcy podpisali porozumienie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku w sprawie odtworzenia tej jednostki. Pod potrzeby posterunku samorząd przeznaczył pomieszczenia jednego z gminnych budynków. Koszty remontu i przystosowania pomieszczeń na potrzeby posterunku wyniosły łącznie 90 tys. zł. Wyposażenie techniczne zakupiono ze środków między innymi Urzędu Gminy w Szumowie i Rady Powiatu zambrowskiego. Pozostałe wyposażenie zostało sfinansowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.

W związku z uroczystym przywróceniem posterunku policji do funkcjonariuszy w Szumowie trafił nowy radiowóz marki opel combo. Środki na zakup wartego w sumie 102 tys. złotych auta w połowie wyasygnowane zostały przez Urzędy Gmin Szumowo, Zambrów, Rudki oraz Starostwo Powiatowe w Zambrowie i Urząd Miasta Zambrów. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Komendy Głównej Policji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę