Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Pieszy w niebezpieczeństwie

Policjanci przypominają pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym. Mundurowi zachęcają do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Podinspektor Piotr Pietrzak, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży apeluje jednocześnie do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych!

Pieszy w niebezpieczeństwie

źródło: KMP Łomża

Używanie odblasków w warunkach ograniczonej widoczności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, ponieważ pozwala kierującemu pojazdem dostrzec pieszego z dużej odległości i bezpiecznie go ominąć lub w porę się zatrzymać. Łomżyńscy policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementów odblaskowych grozi mandat w wysokości do 100 złotych.
Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Podkreślają, że noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszego na drodze także w warunkach miejskich.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę