sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Artystyczne stypendystki marszałka

Trzy uczennice z Łomży, dwie z Piątnicy i po jednej z: Grajewa, Jedwabnego, Zambrowa i Zbójnej znalazło się grupie 70 uzdolnionych artystycznie uczniów, które otrzymają stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego. Listę przedstawiła zarządowi województwa specjalna „Komisja ds. przyznawania stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie” a po wnikliwej analizie przesłanych do niej wniosków, a zarząd zaakceptował te wskazania. Każdy ze stypendystów począwszy od stycznia do grudnia 2017 roku będzie otrzymywał co miesiąc 250 zł (brutto).

Wśród stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego znaleźli się: Julia Borkowicz (plastyka),Urszula Sulkowska (muzyka) i Aleksandra Maria Wałkuska (film, literatura, fotografia) z Łomży, Katarzyna Borkowska (muzyka, teatr) i Alicja Kopczewska (muzyka, śpiew) z Piątnicy oraz Agata Daniłowicz z Grajewa, Marlena Pieńkowska z Jedwabnego, Anna Tomkielska z Zambrowa i Inga Wawrzynkowska ze Zbójnej.  
Uroczysta gala, podczas której uczniowie otrzymają decyzje o przyznaniu stypendiów odbędzie się pod koniec stycznia 2017 roku w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1.
Urszula Arter, rzecznik prasowy marszałka województwa przypomina, że stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie przyznawane są od 2005 roku. W pierwszych latach przyznawano po 30 stypendiów rocznie, a później pulę. W ubiegłym roku Sejmik Województwa Podlaskiego zdecydował, że rocznie przydzielanych będzie do 70 stypendiów. 
- W ciągu 12 lat nagrodziliśmy 605 stypendystów, przy czym wielu z nich otrzymało stypendia kilkakrotnie – zaznacza Urszula Arter.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0