Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Grypa coraz większa

W województwie podlaskim od początku sezonu grypowego, tj. od początku września końca listopada zgłoszono niemal 21 tysięcy zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę. Niemal połowa z nich dotyczyła dzieci do 14 roku życia. Najwyższy współczynnik zapadalności dziennej na grypę notowany jest w Łomży i powiecie łomżyńskim. Sanepid ostrzega, że szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem i zaleca szczepienia ochronne.

Współczynnik zapadalności dziennej na grypę w województwie podlaskim kształtuje się teraz na poziomie 19 przypadków na 100 000 mieszkańców. W okolicach Łomży jest blisko dwa razy wyższy i do końca listopada wynosił 35.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku podkreśla znaczenie podstawowej zasady medycyny, która mówi, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć i zalece szczepienia ochronne przeciwko grypie. Szczepionki zawierają antygeny 3 szczepów wirusa i chronią przed zachorowaniem. Same szczepionki, wbrew obawom, nie powodują zachorowania, ponieważ nie zawierają wirusa, a jedynie jego wyselekcjonowane fragmenty.

Szczepienia zalecane są wszystkim osobom powyżej 6 miesiąca życia, a w szczególności zaś osobom przewlekle chorym, po transplantacji narządów, zdrowym dzieciom w wieku od 6 miesiąca życia do 18 roku, kobietom w ciąży lub planującym ciążę, osobom w wieku powyżej 55 roku życia, pracownikom ochrony zdrowia oraz placówek zapewniających opiekę osobom chorym i niepełnosprawnym jak również pracownikom wykonującym zawody wymagające ciągłego kontaktu z ludźmi.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę