Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Schetynówki 2017 w Łomży i pod miastem

Modernizacji Szosy Zambrowskiej i ul. Polowej w Łomży współfinansowana będzie w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Projekt miasta znalazł się 12. pozycji wśród dróg powiatowych ostatecznej listy rankingowej stworzonej przez Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Rządowych pieniędzy na pewno wystarczy także na dofinansowanie przebudowy drogi Kalinowo – Drozdowo zgłoszonej przez Powiat Łomżyński, a być może także na ulicę w Starych Kupiskach.

W ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury owej na lata 2016-2019” w przyszłym roku w województwie podlaskim dotacja dla samorządów chcących remontować i budować swoje drogi wyniesie 59 mln 322 tys. i 26 zł. Na opublikowanej w środę przez Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku ostatecznej liście rankingowej ujęto łącznie 98 wniosków w tym: 70 dotyczyło dróg gminnych z wnioskowaną kwotą dofinansowania 61 mln 774 tys. zł. i  28 dróg powiatowych z wnioskowaną kwotą dofinansowania  50 mln 25 tys. zł.
- Uwzględniając kwotę dotacji z budżetu państwa przeznaczoną dla województwa podlaskiego na rok 2017 r. do dofinansowania mogą być zakwalifikowane wstępnie 44 wnioski z najwyższą liczbą punktów, w tym 29 - dot. dróg gminnych oraz 15 - dot. dróg powiatowych – podał PUW.

Ulice Łomży i drogi w okolicy
W przypadku wniosków powiatowych pieniądze na realizacją zadań ma otrzymać miasto Łomża, którego wniosek dotyczący wartej ok. 6 mln zł modernizacji Szosy Zambrowskiej i ul. Polowej ostatecznie znalazł się na 12 miejscu. W stosunku do opublikowanej przed miesiące wstępnej listy rankingowej wniosek Łomży awansował o 3 pozycje. Pieniądze otrzymać ma także Powiat Łomżyński na przebudowę drogi Kalinowo – Drozdowo. Powiat zabiega na dotację w wysokości ok. 1,25 mln zł  na zadanie wyceniane w sumie na ponad 3 mln zł. Wniosek powiatu znalazł się na 14 pozycji ostatecznej listy, choć na wstępnej z października był 10.
Okoliczne gminy w oczach komisji oceniające wnioski tym razem miały mniej szczęścia. Najwyżej na liście – na 33. miejscu (awans o 4 pozycje w stosunku do wstępnej listy) jest wniosek gminy Łomża dotyczący realizacji trzeciego etapu budowy ul. Armii Krajowej w Starych Kupiskach. Gmina zabiega o 2,5 mln zł rządowego dofinansowania. Pieniądze będzie mogła otrzymać jeśli po przetargach w gminach, których wnioski zostały wyżej ocenione, powstaną oszczędności rzędu  15%. W tym roku ten współczynnik oszczędności był znacznie większy – w granicach 30%. 
Zgodnie z harmonogramem realizacji Programu - w terminie do 20 grudnia 2016 r. nastąpi zatwierdzenie ostatecznej listy rankingowej przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa, natomiast do 31 grudnia 2016 r. Wojewoda Podlaski zatwierdzi i ogłosi listę zakwalifikowanych na rok 2017 wniosków do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę