Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Referendum ws. lotniska może kosztować ok. 4 mln złotych

Prawdopodobnie 15 stycznia 2017 roku odbędzie się w Podlaskiem referendum w sprawie budowy regionalnego lotniska. To efekt wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który orzekł, że samorząd województwa musi przeprowadzić głosowanie. Od lat zabiegał o to komitet referendalny. Paweł Myszkowski z komitetu cieszy się z decyzji sądu i ma nadzieję, że referendum będzie miało odpowiednią frekwencję.

Konstytucjonalista dr Andrzej Jackiewicz z Uniwersytetu w Białymstoku tłumaczy, że wyrok jest wiążący - w ciągu 50 dni ma się odbyć referendum i nie ma od tego odwołania.
- Referendum będzie zarządzone przez wojewódzkiego komisarza wyborczego. Nie oznacza to jednak, że będzie lotnisko. To dopiero początek długiej drogi - wyjaśnia dr Jackiewicz.

Jak szacuje marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński referendum ma kosztować nawet 4 miliony złotych. Fundusze niezbędne do przeprowadzenia referendum muszą być przekazane m.in. gminom i powiatom jeszcze w tym roku. Najbliższą sesję radnych województwa zaplanowano na 19 grudnia. Wcześniej ma się odbyć nadzwyczajne posiedzenie, na którym radni dokonają przesunięć w budżecie, aby wygospodarować pieniądze na referendum w sprawie lotniska.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę