niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Likwidacja Straży Miejskiej i powrót strefy płatnego parkowania wycofane z Rady Miejskiej

Wniosek w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Łomży z porządku obrad Rady Miejskiej wycofano na prośbę prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Wniosek w sprawie strefy płatnego parkowania w starej części miasta, został cofnięty „do przepracowania w komisji” na wniosek klubu radnych PiS.

Prezydent deklaruje, że w najbliższym czasie w sprawie likwidacji Straży Miejskiej zostaną ogłoszone „oficjalne konsultacje społeczne”, bo to co dotychczas robiono w tej sprawie, był tylko „takim rozpoznaniem”. Prawdziwe konsultacje społeczne polegałyby będą m.in. na przeprowadzaniu ankiet, warsztatach, otwartych spotkaniach oraz zasięgnięciu opinii niezależnych ekspertów.

W przypadku strefy ograniczonego postoju, której funkcjonowanie zawieszone jest do końca roku, skierowany do Rady Miasta wniosek zakładał ograniczenie jej wielkości poprzez wyłączenie Starego Rynku i odcinka ul. Dwornej od Giełczyńskiej do Sadowej. W zamian wydłużenie o godzinę czasu pobierania opłat – od godz. 9.00 do 17.00, wzrost stawki abonamentowej dla okolicznych mieszkańców i pracowników z 30 zł do 60 zł za miesiąc, oraz możliwość wykupienia sobie na stałe miejsca parkingowego za 300 zł miesięcznie.  Takie zmiany w strefie poparło większość radnych w komisjach przedsiębiorczości i bezpieczeństwa.
- To sprawa ważna i ważka – mówił radny Janusz Mieczkowski, szef klubu radnych wskazując, że głosując przeciw tej uchwale radni zdecydują, że od 1 stycznia 2017 roku strefa płatnego parkowania powróci w Łomży w wersji takiej jak była wcześniej. Radny Mieczkowski w imieniu klubu radnych PiS wnosił, aby w komisji wniosek przepracować tak, aby radni mogli także mieć możliwość, aby ta część Łomży wolna była od opłat za parkowanie.
Wniosek ten poparło większość – 13 miejskich radnych, co zonacza, że radni w komisji ponownie mają się zając sprawą z uwzględnieniem takiej możliwość. Mieczkowski apelował, aby komisje sprawę potraktowały jako pilną, aby jeszcze w grudniu mogła być podjęta stosowna uchwała.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0