Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Podrobione klocki dla dzieci w łomżyńskiej hurtowni

Główne zdjęcie
Podrobione zestawy klocków znalezione w łomżyńskiej hurtowni (fot. Izba Celna Białystok)

Blisko pół tysiąca zestawów podrobionych klocków znanej marki zatrzymali celnicy podczas kontroli w jednej z łomżyńskich hurtowni zabawek. Jak informuje Maciej Czarnecki z Izby Celnej w Białymstoku właściciel hurtowni, za oferowanie do sprzedaży podróbek, odpowie teraz przed sądem.

Podrobione zestawy klocków znalezione w łomżyńskiej hurtowni (fot. Izba Celna Białystok)
Podrobione zestawy klocków znalezione w łomżyńskiej hurtowni (fot. Izba Celna Białystok)

Kontroli w łomżyńskiej hurtowni zabawek przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dokonali funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Łomży. W jej wyniku ujawnili blisko 500 zestawów klocków dla dzieci, których wygląd – jak podaje Czarnecki - do złudzenia przypominał produkty znanej duńskiej marki. 
- Celnicy zabezpieczyli zabawki i powiadomili przedstawiciela firmy, który po przeprowadzonej ekspertyzie jednoznacznie stwierdził, że zatrzymane klocki to podróbki – informuje rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku. - W sprawie sporządzony został wniosek o ściganie i ukaranie właściciela hurtowni, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czarnecki podkreśla, że działania Służby Celnej w zakresie kontroli rynku skierowane są głównie na zapewnienie bezpieczeństwa konsumentom, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci. 
- W gorączce przedświątecznych zakupów pamiętajmy o tym, że wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane oraz, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu, a nawet życiu substancje chemiczne – ostrzega Maciej Czarnecki.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę