poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Trzy miliony na praktyki dla studentów „państwówki“

200 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży weźmie udział w płatnych praktykach zawodowych. Na ich realizację uczelnia otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego blisko 3 mln złotych. - Atutem projektu jest fakt, że dwadzieścia procent staży będzie miało wymiar praktyczno-teoretyczny, a na ich podstawie studenci przygotują aplikacyjne prace dyplomowe – informuje Ewelina Rycerska z działu projektów PWSIiP.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Projekt „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” jest finansowany z pieniędzy unijnych i ma zostać zrealizowany do czerwca 2018 roku. Studenci PWSIiP trafią do pracodawców z całej Polski, a ci mają zostać wyłonieni w drodze zapytań.
- Zależy nam, aby były to firmy z zróżnicowanej branży, o silnej pozycji rynkowej. Już dziś otrzymujemy pierwsze sygnały zainteresowania od przedsiębiorców, co nas bardzo cieszy – mówi Ewelina Rycerska.
Za praktyki studenci otrzymają stypendium, będzie to ponad 2 tys. zł miesięcznie. Wynagrodzenie trafi także do opiekunów praktyk, uczelnianych oraz wyłonionych w zakładzie pracy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0