poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Rusza remont drogi przez Stare Kupiski

Niemalże do samego Bożego Narodzenia będą trwały prace przy modernizacji odcinaka drogi wojewódzkiej nr 645 przez Stare Kupiski. We wtorek Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku podpisał umowę z firmą PBK z Łomży na remont nieco ponad 600 metrów drogi. W związku z pracami kierowcy jeżdżący z Łomży w kierunku Nowogrodu mogą spodziewać się utrudnień - zwężenia jezdni i ruchu wahadłowego.

Droga wojewódzka nr 645 - przejazd przez Stare Kupiski
Droga wojewódzka nr 645 - przejazd przez Stare Kupiski

Prace remontowe będą dotyczyły fragmentu jezdni od skrzyżowania z ul. Jednaczewską, wraz z tym skrzyżowaniem, i około 600 metrów w kierunku Łomży. Będzie wzmocnione podłoże i  wymieniona zniszczona nawierzchnia drogi, oraz wymienione krawężniki po prawej stronie jezdni. Wartość prac wyceniono na blisko pół miliona złotych i zgodnie z podpisaną umową pomiędzy PZDW a PBK mają się zakończyć się do 22 grudnia.

Tegoroczne prace na drodze przez Stare Kupiski będą dotyczyły około połowy długości jezdni przez tę miejscowość. Zgodnie z informacjami drogowców pozostała część drogi ma być remontowana w przyszłym roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0