Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Proces o „karę śmieciową” będzie o połowę tańszy

Główne zdjęcie
Wysypisko śmieci w Czartorii koło Miastkowa (fot. UM Łomża)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku zgodził się na obniżenie o połowę kwoty jaką na kontro sądu musi wpłacić Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej by zaskarżyć nałożoną przez marszałka województwa tzw. drugą karę za śmieci. Jest ona gigantycznej wysokości 7 mln 173 tys. 847 zł, co oznaczało, że aby móc wnieść skargę do MPGKiM musiało wpłacić do sądu ponad 70 tys zł. W ubiegłym tygodniu WSA zmieniając wcześniejsza decyzje referendarza sądowego zgodził się na ograniczenie wysokości wpisu sądowego do kwoty 35 tys. zł.

Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji MPGKiM wykazało, że nie jest w stanie ponieść kosztów sądowych w całości bez uszczerbku dla swojej działalności. To zakład budżetowy wykonujący zadania własne gminy o charakterze użyteczności publicznej na rzecz Miasta Łomży. Realizuje je po kosztach własnych nie tworząc zysku, a przyjęty plan finansowy Zakładu nie przewiduje nadwyżki środków obrotowych. W ocenie Sądu uiszczenie wpisu w pełnej wysokości ze środków zgromadzonych na kontach istotnie może odbyć się ze szkodą dla zabezpieczenia realizacji zadań na rzecz mieszkańców Łomży.
Niemniej zdaniem Sądu w granicach posiadanych środków MPGKIM jest w stanie uiścić wpis sądowy w wysokości 35 tys. zł. „w tym celu należy tylko dokonać odpowiednich przesunięć pomiędzy podziałkami klasyfikacji budżetowej”.

zobacz: Gigantyczna kara za gigantyczną aferę w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę