piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Znowu będziemy planować trzeci „ratusz”?

Za dokumentacje budowy trzeciego biurowca Urzędu Miejskiego z dwupoziomowym parkingiem kilka lata temu zapłaciliśmy ponad 220 tys. zł. Wtedy koszty inwestycji szacowano na 13 mln zł i ze względu na tę wysokość odstąpiono od realizacji. Teraz władze miasta wracają do pomysłu, ale odwracają inwestycję. W projekcie budżetu miasta na przyszły rok pojawiło się zadanie: „parking dwupoziomowy wraz z nadbudową pomieszczeń biurowych Urzędu Miejskiego”. Na razie prezydent chce wydać 100 tys zł... na dokumentacje.

Ratusz w Łomży
Ratusz w Łomży

Pierwsze zlecenia (kwota: 221 719 zł) na opracowanie dokumentacji trzeciego gmachu ratusza było w 2009 roku, za rządów prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Wówczas nazywało się to „rozbudowa ratusza”. Budynek miał stanąć na działkach położonych przy skrzyżowaniu ulic: Woziwodzkiej i Zatylnej, gdzie do dziś jest miejski parkin i jak wówczas zapisano w wytycznych dla projektantów, miał być na tyle duży, aby zlokalizować w nim salę konferencyjną, pomieszczenia dla około 100 urzędników w tym 14 kierowników i mieć parking minimum dwupoziomowy.
Dokumentacja powstał, ale wybrany na następnego prezydenta miasta Mieczysław Czerniawski z inwestycji zrezygnował przede wszystkim ze względów finansowych. Koszt szacowano na kilkanaście milionów złotych i jak informowano nie było szans na pozyskanie dofinansowania zewnętrznego na tego typu inwestycje. Teraz kolejny prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraca z pomysłem rozbudowy ratusza, przy czym pretekstem do realizacji inwestycji ma być parking dwupoziomowy, a pomieszczenia biurowe ratusza mają być jedynie jego „nadbudową”. W projekcie budżetu miasta na 2017 rok na ten cel prezydent przeznacza 100 tysięcy złotych.  
„Planowany wydatek dotyczy opracowania dokumentacji na parking dwupoziomowy z nadbudową pomieszczeń biurowych przy Urzędzie Miejskim od ul. Zatylnej w celu realizacji zadania w latach następnych. Mieszkańcy Miasta wielokrotnie skarżą na małą liczbę miejsc parkingowych wokół Urzędu Miejskiego. Ponadto powstanie nowych pomieszczeń biurowych umożliwi mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych w jednym miejscu oraz pozwoli na racjonalizację kosztów administracyjnych Urzędu” -  czytamy w prezydenckim uzasadnienie inwestycji.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0