Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 lipca 2024 napisz DONOS@

Znowu będziemy planować trzeci „ratusz”?

Główne zdjęcie
Ratusz w Łomży

Za dokumentacje budowy trzeciego biurowca Urzędu Miejskiego z dwupoziomowym parkingiem kilka lata temu zapłaciliśmy ponad 220 tys. zł. Wtedy koszty inwestycji szacowano na 13 mln zł i ze względu na tę wysokość odstąpiono od realizacji. Teraz władze miasta wracają do pomysłu, ale odwracają inwestycję. W projekcie budżetu miasta na przyszły rok pojawiło się zadanie: „parking dwupoziomowy wraz z nadbudową pomieszczeń biurowych Urzędu Miejskiego”. Na razie prezydent chce wydać 100 tys zł... na dokumentacje.

Pierwsze zlecenia (kwota: 221 719 zł) na opracowanie dokumentacji trzeciego gmachu ratusza było w 2009 roku, za rządów prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Wówczas nazywało się to „rozbudowa ratusza”. Budynek miał stanąć na działkach położonych przy skrzyżowaniu ulic: Woziwodzkiej i Zatylnej, gdzie do dziś jest miejski parkin i jak wówczas zapisano w wytycznych dla projektantów, miał być na tyle duży, aby zlokalizować w nim salę konferencyjną, pomieszczenia dla około 100 urzędników w tym 14 kierowników i mieć parking minimum dwupoziomowy.
Dokumentacja powstał, ale wybrany na następnego prezydenta miasta Mieczysław Czerniawski z inwestycji zrezygnował przede wszystkim ze względów finansowych. Koszt szacowano na kilkanaście milionów złotych i jak informowano nie było szans na pozyskanie dofinansowania zewnętrznego na tego typu inwestycje. Teraz kolejny prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraca z pomysłem rozbudowy ratusza, przy czym pretekstem do realizacji inwestycji ma być parking dwupoziomowy, a pomieszczenia biurowe ratusza mają być jedynie jego „nadbudową”. W projekcie budżetu miasta na 2017 rok na ten cel prezydent przeznacza 100 tysięcy złotych.  
„Planowany wydatek dotyczy opracowania dokumentacji na parking dwupoziomowy z nadbudową pomieszczeń biurowych przy Urzędzie Miejskim od ul. Zatylnej w celu realizacji zadania w latach następnych. Mieszkańcy Miasta wielokrotnie skarżą na małą liczbę miejsc parkingowych wokół Urzędu Miejskiego. Ponadto powstanie nowych pomieszczeń biurowych umożliwi mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych w jednym miejscu oraz pozwoli na racjonalizację kosztów administracyjnych Urzędu” -  czytamy w prezydenckim uzasadnienie inwestycji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę