Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Wybrani z Łomży do władz PiS

Główne zdjęcie
Wiesław Grzymała i Piotr Modzelewski

Wiesław Grzymała, Marek Olbryś i Piotr Modzelewski to działacze Prawa i Sprawiedliwości z Łomży, którzy w sobotę zostali wybrani do wojewódzkiego zarządu partii. Wybór władz regionalnych był głównym punktem zjazdu podlaskiego PiS. „Łomża ma silną reprezentację” - mówią działacze podkreślając, że do zarządu wojewódzkiego partii z mocy prawa wchodzą także parlamentarzyści, czyli z Łomży posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski, oraz senator Maria Anders.

Marek Olbryś
Marek Olbryś

Delegaci, których było blisko pół tysiąca, na prezesa regionalnych struktur PiS wybrali Krzysztofa Jurgiela, które pełni te funkcję od 2010 roku. Jurgiel był jedynym kandydatem rekomendowanym prezes prezesa Jarosława Kaczyńskiego. 
W przypadku kandydatów na członków zarządu można było zgłaszać się samemu, ale należało wcześniej zebrać 25 podpisów członków partii popierających kandydaturę. W przypadku łomżyńskich działaczy PiS Wiesława Grzymały (przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży), oraz Marka Olbrysia (wiceprzewodniczącego Sejmiku wojewódzkiego) to wybór na trzecią kadencję w zarządzie wojewódzkim. Piotr Modzelewski (zastępca komendanta wojewódzkiego OHP) do tego gremium został wybrany po raz pierwszy. 
Z regionu łomżyńskiego do zarządu wojewódzkiego PiS wybrani zostali także: Adam Pasierbiewicz z Kolna, Waldemar Remfeld z Grajewa, Bogdan Ziemiński z Wysokiego Mazowieckiem i Sebastian Orłowski z Zambrowa. Ten ostatni to największa niespodzianka wyborcza w PiS. Pokonał on wicestarostę zambrowskiego Stanisława Rykaczewskiego.
Do wojewódzkiego zarządu PiS poza wybranymi w sobotę działaczami i parlamentarzystami z regionu wejdzie także Andrzej Duda, burmistrz Kolna, który jest członkiem Rady Politycznej PiS. 

Jak się okazje o wybór do władz regionalnych PiS nie zabiegał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, którego na zjeździe w ogóle nie było.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę