Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
Sponsorzy:

XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowogród zapraszają na XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie 18-19 czerwca 2005 r.

Program:
18.06.2005 A na Jana, a na Jana ...
19.00 - Rozpoczęcie XII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej
19.15 - Konkurs łodzi pychówek na rzece Narwi
20.00 - Występy Kapel, sobótkowe konkursy, śpiewanki, zabawy dla publiczności i z publicznością
21.30 - ,,A na Jana, a na Jana...” - Sobótkowe widowisko i puszczanie wianków na Narwi
23.00 - Zabawa przy ogniskach.
Impreza odbywa się przy Hotelu ,,Zbyszko” w Nowogrodzie

19.06.2005
11.00 - Korowód Zespołów i Kapel Kurpiowskich sprzed MGOK w Nowogrodzie do sceny
11.30 - Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - przesłuchania regulaminowe
16.30 - Występy pozakonkursowe zespołów polskich i zagranicznych m.in. ,,Rużenajas” z Łotwy
19.30 - Ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich
20.00 - Zakończenie XII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej

Impreza odbywa się na scenie przy Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie, równocześnie odbywa się kiermasz sztuki ludowej w pobliżu sceny oraz na terenie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.


XII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Kurpiowskich - odbywający się w ramach XII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie to dzień prezentacji tradycyjnego folkloru kurpiowskiego (gwary, tańca, śpiewu, muzyki) przez mieszkańców Kurpiowszczyzny (regionu podzielonego granicami administracyjnymi na województwa mazowieckie i podlaskie), a także zespoły z całej Polski, które swój repertuar oparły na folklorze kurpiowskim. Celem imprezy jest propagowanie zwyczajów i obrzędów kurpiowskiej kultury ludowej (regionu najmniej znanego w Polsce), tradycyjnego muzykowania, stylu śpiewania, gwary, popularyzacja tradycji w społeczeństwie, jak również zachowanie kurpiowskiego folkloru i sztuki ludowej dla młodych pokoleń i środowisk twórczych. Oprócz konkursowych prezentacji folkloru kurpiowskiego zaproszone zespoły prezentują pieśni i tańce miejscowości, z których pochodzą, co przyczynia się do poszerzenia wiadomości na temat folkloru innych regionów.


18 czerwca
Noc Świętojańska nad Narwią - widowisko na tratwach oraz widowisko obrzędowe przy ognisku, puszczanie wianków, szukanie kwiatu paproci, gry
i zabawy oparte na tradycji Nocy Świętojańskiej. Większości imprez towarzyszyć będą pokazy dawnego rzemiosła ludowego i Targi Sztuki Ludowej.
Ta część imprezy odbywać się będzie przy hotelu Zbyszko.

19 czerwca
Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich – to konkurs najlepszych zespołów kurpiowskich z terenu Kurpiowskiej Puszczy Zielonej a także zespołów z całej Polski, których repertuar oparty jest na pieśni i muzyce tego regionu.
Ta część imprezy odbywać się będzie na scenie przy Skansenie Kurpiowskim.Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Współorganizatorzy: Urząd Gminy i Miasta Nowogród, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie, Komenda Miejska Policji w Łomży

Impreza odbywa się przy pomocy finansowej: Ministerstwa Kultury, Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę