niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Pod lupą prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przedłużyła śledztwo, w którym analizowane są m.in. związki personalne pomiędzy władzami miasta a państwową uczelnią w Łomży. Czynności śledcze, pod nadzorem olsztyńskiej prokuratury, prowadzą agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. To oni w kwietniu wkroczyli jednocześnie do łomżyńskiego ratusza i uczelni i zabezpieczyli dokumenty i dane komputerowe.

W prowadzonym od kilku miesięcy śledztwie analizowanych jest kilkanaście wątków. Śledczy nie udzielają informacji czego one dotyczą. Wiadomo natomiast, że w tej sprawie są prowadzone przesłuchania osób. W związku z tym śledztwem CBA we wrześniu br. zażądało z ratusza listy  obecności na wszystkich sesjach Rady Miejskiej w Łomży oraz list obecności na poszczególnych komisjach Rady Miejskiej w Łomży, jakie odbyły się w okresie od 1 października 2014 r. do 30 czerwca 2015 r., oraz wskazania godziny w jakich odbywały się sesje obrad Rady Miejskiej w Łomży i poszczególnych komisji.
Śledztwo, którego termin był wyznaczony do 18. listopada 2016 roku, w tym tygodniu zostało przedłużone. Jak przekazuje prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie – śledztwo to w dalszym ciągu jest prowadzone „w sprawie”. Oznacza, że nie ma osób, którym postawiono by zarzuty popełnienia przestępstw.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0