Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czesław znowu zaśpiewa w Łomży

Popularny wokalista, akordeonista i showman Czesław Mozil ponownie wystąpi w Łomży. Jego poprzedni koncert przed kilku laty okazał się ogromnym sukcesem – bilety rozeszły się błyskawicznie, a fani zgotowali artyście entuzjastyczne przyjęcie. Tym chętniej wraca więc do Łomży, zapowiadając, że wykona nie tylko swoje przeboje, ale też najnowsze piosenki. – Nie ma nic bardziej wspaniałego jak wracanie do miast, w których już graliśmy – mówi Czesław Mozil. – To jest takie przyjacielskie spotkanie z publicznością po latach!

Czesław Śpiewa wdarł się przebojem do polskiej czołówki dzięki wydanej przed ośmiu laty platynowej płycie „Debiut”. Hity takie jak: „Maszynka do świerkania”, „Ucieczka z wesołego miasteczka” czy „Efekt uboczny trzeźwości” nuciła cała Polska, a eklektyczna mieszanka popu, rocka, jazzu, tanga i piosenki kabaretowej zachwyciła starszych i młodszych. Jeszcze efektowniej artysta wraz z towarzyszącymi mu duńskimi muzykami prezentował się na koncertach, okraszając piosenki swym specyficznym poczuciem humoru i porywając publiczność do zabawy, tak jak podczas swego pierwszego łomżyńskiego występu w lutym 2009 roku. Wokalista mógł jednak wykonać wtedy tylko piosenki z przełomowego „Debiutu” oraz z wznowionego wówczas albumu „Tesco Value” swej pierwszej formacji. Teraz ma do dyspozycji znacznie więcej utworów, więc ten koncert zapowiada się jeszcze ciekawiej.
– Wydaliśmy cztery płyty po „Debiucie”,więc trochę się tego nazbierało – mówi Czesław Mozil, zapewniając, że na jego kolejnym łomżyńskim koncercie nie zabraknie największych przebojów jak: „Maszynka do świerkania”, ale sięgnie też po mniej oczywiste, ale równie udane utwory z płyt „Pop”, „Czesław Śpiewa Miłosza” czy „Księga Emigrantów tom I”.
Gwarantami sukcesu charyzmatycznego wokalisty, czującego się na scenie niczym przysłowiowa ryba w wodzie, są też towarzyszący mu muzycy. Dla grającego na instrumentach klawiszowych,  banjo, kontrabasie, flecie i gitarze Hansa Finda Møllera oraz akordeonisty Martina Bennebo Pedersena będzie to już kolejna wizyta w Łomży. 
Z tego co pamiętam tak – potwierdza Czesław. – Przyjeżdżam z moimi przyjaciółmi, a jednocześnie świetnymi muzykami. Pierwszy raz odwiedzi za to Łomżę mój perkusista Troels Drasbeck!
Kiedy obserwuje się kolejne poczynania Czesława Mozila można odnieść wrażenie, że uwielbia artystyczne wyzwania, a po ogromnym sukcesie „Debiutu” w pełni świadomie nie powielał sprawdzonych patentów, sięgając po nowe rozwiązania czy inspiracje, nagrywając wiersze Miłosza, wspierając gościnnie innych artystów, pisząc muzykę filmową, występując w telewizji czy, tak jak ostatnio, grając główną rolę w filmie „Szkoła uwodzenia Czesława M.”.  
– To prawda że ostatnie płyty nie były za łatwe, ale dotarły do cudownego grona słuchaczy i mam poczucie, że znaleźliśmy swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej! – mówi Czesław Mozil. – Stagnacja jest największym wrogiem każdego artysty, dlatego staram się, by moja każda płyta i koncert były nowym, niepowtarzalnym wydarzeniem. Obiecuję też, że płyta „Księga Emigrantów tom 2”, która ukaże się wiosną, będzie inna niż nasze wszystkie dotychczasowe płyty.  

Wojciech Chamryk

Koncert zespołu Czesław Śpiewa odbędzie się 3 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Szkół katolickich przy ulicy Sadowej. Bilety w cenie od 45 zł do 65 zł można kupować i rezerwować, również telefonicznie, w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę