Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

411 bobrów do odstrzału

W ciągu trzech lat w terenach obwodów łowieckich dzierżawionych przez koła łowieckie podlegające pod Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży odstrzelonych ma być 411 bobrów. Pierwsza setka z nich ma zginąć do końca lutego. Zarządzenia w tej sprawie wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Zarządzenie dotyczy „zezwolenia na czynności podlegające zakazom w stosunku do bobra europejskiego (Castor fiber) na terenie powiatów m.in.: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku zezwolił na wykonywanie przez trzy lata dotychczas zakazanych: umyślnego płoszenia, umyślnego niepokojenia oraz zabicia poprzez odstrzał z broni myśliwskiej łącznie 411 bobrów na terenie kilkudziesięciu obwodów łowieckich dzierżawionych przez koła łowieckie podległe Zarządowi Okręgowemu Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży.
Myśli do bobrów strzelać mogą w okresach od 1 października do 28 lutego, przez całą dobę. Do końca lutego 2017 roku od kul myśliwych zginąć ma 107 osobników, a w kolejnych dwóch latach po 152 sztuk.
Jak czytamy w zarządzeniu podmiotem odpowiedzialnym za wykonanie zarządzenia i wskazanych czynności jest Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży. Wydać ma on upoważnienie właściwemu kołu łowieckiemu, a koło łowieckie upoważni myśliwych do dokonania odstrzału liczby bobrów określonej przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży. 

To trzecie z serii tego typu zarządzeń RDOŚ. W sumie w całym województwie podlaskim w ciągu trzech lat odstrzelonych ma być 2700 sztuk bobrów. Populacja tego gatunku w regionie szacowane jest na ok. 15 tys. sztuk.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę