Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Bez kredytów Łomża nie da rady

Główne zdjęcie
Dane dotyczące zadłużenia miasta, spłaty rat kredytów i odsetek wybrane z przedstawionego projekty WPF Łomży na lata 2017-2030

Zaciągnięcie kolejnych 25 milionów złotych kredytu zakłada przedstawiony przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego projekt przyszłorocznego budżetu miasta. Pieniądze te mają być wydane na pokrycie planowanego deficyt budżetu w wysokości ponad 15,5 mln zł, a reszta – czyli 9,5 mln zł - na spłatę wcześniej zaciąganych kredytów. Z zaprezentowanej jednocześnie projektu wieloletniej prognozy finansowej miasta wynika, że dług Łomży na koniec 2017 roku ma podskoczyć do niemal 134 milionów złotych.

Na koniec tego roku miasto Łomża ma być zadłużone na  ok. 118 mln zł. Zaciągnięcie planowanego przez prezydenta kolejnego kredytu w przyszłym roku podniesie to zadłużenie do 133 mln 778 tys. zł, bo w tym samym czasie musimy spłacić niemal 9,5 mln zł rat kredytów zaciągniętych w poprzednich latach. Warto dodać, że tylko w przyszłym roku na odsetki od kredytów Łomża wyda 4,3 mln zł, czyli razem z ratą kredytu będzie to 13,8 mln zł. To o blisko 3 mln zł więcej niż w tym roku. Cały blisko 134 mln zł kredyt mamy spłacać sukcesywnie do 2030 roku. Sama jego obsługa w tym czasie – według prognoz miejskich urzędników – wyniesie dodatkowe ponad 38 milionów złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę