Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ochroniarze agencji towarzyskiej

Główne zdjęcie
Rozbicie agencji towarzyskiej w Kisielnicy w marcu 2015 roku (fot. KWP Białystok)

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali czterech mężczyzn – ochroniarzy rozbitej wiosną ubiegłego roku agencji towarzyskiej w Kisielnicy, która działała pod płaszczykiem gospodarstwa agroturystycznego. Mężczyźni są podejrzani o udział w procederze czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Policja podkreśla, że sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy.

Śledztwo prowadzone przez  białostockich policjantów pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży, w marcu 2015 roku doprowadziło do zatrzymania 6 mężczyzn i 2 kobiety wieku od 21 do 53 lat, którym przedstawiono zarzuty zorganizowania grupy przestępczej nakłaniającej do prostytucji i czerpiącej z niej korzyści. Wówczas też w ręce policji wpadł Piotr J., który jak wynikało z ustaleń śledczych, kierował działalnością całej grupy.


Agencja pod szyldem agroturystyki

źródło: KWP Białystok


Rolą zatrzymanych teraz w Grajewie i na terenie gminy Sztabin mężczyzn w wieku od 26 do 34 lat – jak przekazuje policja – była ochrona agencji towarzyskiej z Kisielnicy i rozliczanie finansowe kobiet trudniących się tam nierządem, za co otrzymywali pieniądze pochodzące bezpośrednio z prostytucji. Trzej spośród nich w wieku 27,29 i 34 lat usłyszało już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej składającej się z kilkunastu osób, mającej na celu popełnianie przestępstw dotyczących ułatwiania oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Najmłodszy z zatrzymanej czwórki 26-latek usłyszał natomiast zarzut czerpania korzyści z prostytucji. 
Zgodnie z kodeksem karnym grozi im za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora wobec zatrzymanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę