Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Sylwester łomżyński z gwiazdami

Główne zdjęcie
Podczas ubiegłorocznej zabawy sylwestrowej na Starym Rynku mieszkańcy Łomży bawili się z zespołem Piękni i Młodzi

Na sylwestra 2015 miasto Łomża miało budżet oficjalnie podany jako 70 tys. zł. Na sylwestra 2016 – informuje Grzegorz Daniluk z ratusza - „szacunkowy koszt imprezy wyniesie, podobnie jak w ubiegłym roku, około 80 tys. zł.” Ta kwota ma zawierać także wsparcie jakie władze miasta planują pozyskać od sponsorów, których - jak informują - właśnie pozyskują. W ubiegłym roku gwiazdą zabawy na Starym Rynku był łomżyński zespół Piękni i Młodzi, a w tym roku mają być zespoły Manchester i After Party. Na scenie zagrać ma też lokalny wykonawca, na którego ogłoszono casting. Nagrodą poza występem w sylwestrową noc jest 2 tysiące zł (brutto) honorarium.

Imprezie sylwestrowej pod chmurką – aby stała się „ogromną szansą” dla zdolnych łomżyniaków, jak przewiduje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, potrzeba twarzy i głosów znad Narwi. Soliści lub zespoły od 18. roku życia  z Łomży, aby przystąpić do castingu powinny nagrać (format mp3 lub wave) dwa własne utwory z wokalem o tematyce nawiązującej do charakteru sylwestra. Łączny czas nagrania do 10 min. Można je wysłać mailem: l.uscilowski@um.lomza.pl albo pocztą: Urząd Miejski w Łomży, Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża, albo przynieść do Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji, pokój 122, od 4. do 25. listopada. Najlepszego z nich ma wybrać 9. grudnia 2016 komisja w składzie: Bernard Karwowski – główny instruktor ds. muzyki Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży, Marcin Grodzki – działacz społeczny, znany jako DJ Grochu, Anna Sobocińska – urzędnik w Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego w Łomży. Jurorzy ocenią dobór repertuaru, opracowanie muzyczne, wyraz artystyczny, teksty, stopień trudności utworów. Zwycięzca wystąpi podczas zabawy sylwestrowej na Starym Rynku w Łomży z 45-minutowym koncertem

Pięć godzin zabawy na powitanie Nowego Roku
Tegoroczna impreza sylwestrowa zacznie się – według zapowiedzi Urzędu Miejskiego w Łomży - „około godz. 21:00 - 21:30, a zakończy około godz. 2:00.” Zagrać mają oprócz łomżyńskiego solisty czy też zespołu z konkursu, dwie grupy: Manchester i After Party. Manchester powstał w 2006 r. w Toruniu i gra muzykę w stylu brit-pop z domieszkami punk-rocka. To wykonawca takich hitów jak: ,,Dziewczyna gangstera”(za piosenkę formacja zdobyła główną nagrodę Festiwalu TOP Trendy w 2008 r.), „Lubię Twoje włosy” i „Lawendowy”. Z kolei wykonujący muzykę disco dance zespół After Party powstał w 2010 na Dolnym Śląsku. Stworzył przeboje: „Tylko ona jedyna” i „Nie daj życiu się”, mające ok. 40 milionów odsłon na YouTube, a w ciągu 3 lat nagrał 10 teledysków i wydał 2 płyty. Formacja w 2013 zajęła 1. miejsce w kategorii „Hit lata” za „Tylko ona jedyna” na festiwalu w Kobylnicy. 
- Oprócz występów zespołów muzycznych, w programie tegorocznego Sylwestra Miejskiego znajdą się również konkursy z nagrodami dla publiczności – obiecuje Grzegorz Daniluk. - O północy nad niebem rozbłysną sztuczne ognie.

Mirosław R. Derewońko 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę