Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Przetarg na wywóz śmieci z Łomży unieważniony

Miasto unieważniło przetarg na odbiór od nowego roku i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Łomży na wysypisko w Czartorii. Bój o miejskie zlecenie toczyły dwie firmy: łomżyńska „Błysk” i ostrołęckie MPK Pure Home, ale zaproponowane przez nie najniższe ceny znacząco – o blisko 1/3 - przekraczały kwotę jaką na to zadnie planowały wydać władze miasta.

Za świadczenie usługi odbioru śmieci od mieszkańców Łomży i wywiezienia ich do Czartorii, gdzie znajduje się należąca do miasta Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych od 1 stycznia 2017 roku do o końca marca 2019 roku władze miasta chciały zapłacić ok. 3,3 mln zł, czyli miesięcznie mniej więcej tyle samo ile ta usługa kosztuje teraz. Po otwarci ofert okazało się, że obaj przedsiębiorcy, którzy przystąpili do przetargu usługę wycenili znacznie drożej. Przy założeniu, że zlecenie otrzymałyby najniższe cenowo oferty – czyli firmy Błysk na wywóz śmieci z sektora domków jednorodzinnych i MPK na wywóz z sektora z zabudową wielorodzinną - potrzebne było ok. 4,3 mln zł, czyli o milion złotych więcej niż przeznaczyli na usługę miejscy urzędnicy. I to stało się przyczyną unieważnienia postępowania.

zobacz: Bój o śmieci z Łomży


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę