Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Stary Rynek rozbłyśnie za blisko 100 tysięcy złotych

Główne zdjęcie
Wizualizacja zabawek jakie w tym roku na Święta Bożego Narodzenia mają pojawić się na Starym Rynku - "stary" miś i "nowa" lokomotywa (fot. UM Łomża)

Firma od której miasto przez jeszcze dwa lata ma wynajmować na bożonarodzeniowe święta misia na Stary Rynek, w tym roku dostarczy Łomży jeszcze jedną świąteczną zabawkę – świecącą lokomotywę z dwoma wagonikami, oraz dwa projektory i maszt umożliwiające wyświetlanie na budynku zabytkowego ratusza m.in. świątecznych śnieżynek oraz gwiazdek. Za wynajęcie misia płacimy ponad 10 tys. zł rocznie, a pozostałe gadżety kupiliśmy na własność za niemal 85 tys. zł. Ratusz przekonuje, że tak tanio jest tylko dlatego, że to produkty... po rocznej ekspozycji.

Wizualizacja świątecznej iluminacji ratusza  (fot. UM Łomża)
Wizualizacja świątecznej iluminacji ratusza (fot. UM Łomża)

Pod koniec października nasz fotoreporter uchwycił kolorowe obrazy wyświetlana na gmachu ratusza przy Starym Rynku. Miejscy urzędnicy podawali wówczas, że były to testy urządzenia, które zakup rozważają władze miasta. Teraz poinformowano o podpisaniu umowy „na nowe, świetlne dekoracje, które już na początku grudnia dodadzą Staremu Rynkowi gwiazdkowego charakteru”. To 8-metrowy, rozświetlony 10-tys. kolorowych diod pociąg z dwoma wagonikami, który ma dołączyć na Startym Rynku do także świecącego, ale tylko ok. 2,7 tys. diod misia, oraz urządzenia umożliwiające wyświetlenie świątecznej projekcji na fasadzie ratusza. Umowę na te nowe dekoracje władze miasta zawarły z firmą Multidekor z Piastowa, z którą w ubiegłym roku te same władze miasta podpisały umowę na dzierżawę wspomnianego już misia. Została ona podpisana na okres 3 lat, do roku 2018, przy czym wartość umowy w skali roku wynosi 10 tys. 498,54 zł, czyli w sumie niemal 31,5 tys. zł  Ta informacja przed rokiem szokowała, gdy prezydent tłumaczył, że to taniej, bo gdybyśmy mieli misia kupić na własność kosztowałby niespełna 20 tys. zł., a do tego doszłyby jeszcze koszty dowozu czy przechowania po sezonie. 

Taniej, bo kupiliśmy używane
Ile kosztują nowe świąteczne gadżety, które firma Multidekor ma dostarczyć do Łomży? 
Jak przekazuje Grzegorz Daniluk z ratusza wartość podpisanej w tym roku umowy z nią to 84 169,99 zł brutto. 
- Umowa obejmuje zakup wraz z transportem, montażem: lokomotywy z wejściem wraz z dwoma wagonami, każdy również z wejściem, oraz dwóch projektorów multimedialnych wraz ze specjalnymi dyskami oraz profesjonalnym masztem (dyski świąteczne – efekt spadające śnieżynki oraz gwiazdki, logo miasta oraz flaga PL) – podaje Daniluk zaznaczając, że wszystkie zakupione dekoracje posiadają także gwarancję.
O ile lokomotywa z wagonami to gadżet typowo świąteczny, który oglądać będzie można od Mikołajek do końca stycznia, to – jak przekazuje miejski urzędnik - projektory posłużą nie tylko w okresie bożonarodzeniowym, ale także podczas obchodów świąt państwowych, kiedy na fasadzie ratusza będzie wyświetlana flaga Polski lub logo Miasta. 
Co ważne Daniluk informuje, że te nowe w Łomży dekoracje „są po rocznej ekspozycji”. 
- W przypadku zakupu nowych katalogowych dekoracji cena byłaby zdecydowanie wyższa – twierdzi.

zobacz:
Miś na Starym Rynku siedzi za 175 złotych dziennie
Wandale uszkodzili prezydenckiego misia

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę