Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sezon na grypę

W województwie podlaskim od początku sezonu grypowego, tj. od 1 września do 31 października 2016r. zgłoszono 12 096 zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę, w tym 6 010 zachorowań dotyczyło dzieci do 14 roku życia. Współczynnik zapadalności dziennej wyniósł 17 przypadków na 100 000 mieszkańców, przy czym – jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku najwyższy odnotowano w powiecie łomżyńskim – 32 przypadki na 100 000 mieszkańców.

Jak podaje WSS-E liczba zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę jest związana z panującym sezonem grypowym. W Polsce sezon ten trwa od września do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem.
Należy podkreślić znaczenie podstawowej zasady medycyny, która mówi, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Szczepionki zawierają antygeny 3 szczepów wirusa i chronią przed zachorowaniem. Same szczepionki, wbrew obawom, nie powodują zachorowania, ponieważ nie zawierają wirusa, a jedynie jego wyselekcjonowane fragmenty.
Szczepienia zalecane są wszystkim osobom powyżej 6 miesiąca życia, a w szczególności:

 • osobom przewlekle chorym,
 • osobom po transplantacji narządów,
 • zdrowym dzieciom w wieku od 6 miesiąca życia do 18 roku,
 • kobietom w ciąży lub planującym ciążę,
 • osobom w wieku powyżej 55 roku życia,
 • pracownikom ochrony zdrowia oraz placówek zapewniających opiekę osobom chorym i niepełnosprawnym,
 • pracownikom wykonującym zawody wymagające ciągłego kontaktu z ludźmi.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę