Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Remont drogi przez Kolno opóźni się

Główne zdjęcie
Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. (fot UM Kolno)

Przetarg ma remont prowadzącej ulicami Kolna drogi krajowej nr 63 musi być ogłoszony jeszcze raz. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wykonawca który w przetargu na modernizację drogi złożył najkorzystniejszą ofertę, nie stawił się w wyznaczonym terminie i nie podpisał umowy. Jak się okazuje kolejne oferty były już powyżej kwoty 28 mln zł jaką na wykonanie prac miała zarezerwowane GDDKiA. - Nowy przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w listopadzie - podaje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA.

Droga krajowa nr 63 prowadzi przez sam środek Kolna ulicami Księcia Janusza i Wojska Polskiego. Szczególnie duży ruch jest notowany na nich w sezonie letnim, bo trasą tą jadą turyści z centralnej i południowej Polski na wypoczynek na Mazury - do Pisza, Mikołajek czy Giżycka. Wówczas mieszkańcy Kolna mają problem z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych i przejazdem do przeciwległych części miasta. Ma to zniwelować planowany przez drogowców generalny remont około dwóch i pół kilometra ulicy wraz z dobudową jednego pasa ruchu. W ramach zadania planowane są do budowy nowe ronda i pierwsze w Kolnie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Zarówno projekt i budowę miała wykonać firma wybrana w przetargu, który latem prowadził białostocki oddział GDDKiA. Wpłynęły trzy, a najtańsza była ta złożona przez konsorcjum firm z Łomży i Pisza. Zaproponowana cena 20 mln 732 tys. 423 zł i 3 gr. była o ponad 7 mln zł niższa niż szacunki GDDKiA i jak się okazało najwyraźniej także poniżej kosztów.
- Wykonawca  który złożył najkorzystniejszą ofertę, nie stawił się w wyznaczonym terminie i nie podpisał umowy.  Z kolei cena najkorzystniejszej oferty spośród pozostałych ofert, przewyższyła kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – podaje Malinowski wskazując, że kwota ta wynosiła 28 mln 10 tys. 218,55 zł. - W powyższej sytuacji  GDDKiA podjęła decyzje o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 94 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164). Nowy przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w listopadzie br.
Zgodnie z zapisamu unieważnionego przetargu wykonawca miał wykonać remont ulic Kolna do 31. lipca 2019 r. Na razie nie wiadomo jaki będzie termin w noym przetaru.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę