Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Policyjna radiostacja u... podejrzanego

Nietypowego odkrycia dokonano w trakcie rewizji w domu mężczyzny „wobec którego wykonywane były policyjne czynności”. Policjanci znaleźli tam radiostację taką samą jakiej sami używają. Po sprawdzeniu okazało się, że to „oryginał”, który był przypisany do jednego z łomżyńskich policjantów. Asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży, odpowiadając na nasze pytania w tej sprawie podkreśla, że radiostacja była niesprawna, a to, jak mężczyzna wszedł w jej posiadanie, jest przedmiotem toczącego się wewnętrznego dochodzenia.

Znalezienie identycznej jak policyjna radiostacji w domu osoby wobec której wykonywane były policyjne czynności, było wielkim zaskoczeniem dla pracujących tam funkcjonariuszy. Jeszcze bardziej byli zdziwieni, gdy po sprawdzeniu numerów seryjnych urządzenia, okazało się, że to nie kopia, ale oryginał i to przypisany do policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Jak przekazują funkcjonariusze takie urządzenie umożliwia słuchanie na żywo pełnej korespondencji pomiędzy patrolami, a dysponującym nimi dyżurnym z Komendy, a więc przestępców może być prawdziwą skarbnicą wiedzy.    
Asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży, podkreśla jednak, że znaleziona w trakcie przeszukania radiostacja była niesprawna. Jak zaznacza policjantka niemniej wszczęto wewnętrzne postępowanie, które ma ustalić jak mężczyzna ten wszedł w jej posiadanie.
- Radiostacja, jako niesprawna, została wcześniej przekazana przez dysponującego nią funkcjonariusza do naprawy właściwej komórce tutejszej komendy. Przedmiotem wyjaśnień jest między innymi co się z nią dalej działo oraz w jakich okolicznościach trafiła do tej osoby – podaje Szlesińska.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę