Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Sukcesy Maratonu w Ostrołęce

Główne zdjęcie
Z tyłu od lewej: Romuald Romankiewicz, Paweł Obiedziński, Piotr Obiedziński, Robert Michalak, Katarzyna Zapert, Rafał Bienias. Z przodu od lewej: Paweł Szeligowski, Jerzy Chełstowski, Bartosz Chełstowski, Krzysztof Bienias.

Z czterema medalami wrócili z rozegranych w minioną niedzielę w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki Seniorów oraz Dzieci "Wioletta Cup" w szachach szybkich zawodnicy Klubu Szachowego Maraton Łomża. Najlepiej spisał się Paweł Obiedziński, który w silnie obsadzonym turnieju seniorów uplasował się na wysokim, trzecim miejscu.

Do pobliskiej Ostrołęki wybrała się aż dziesięcioosobowa reprezentacja łomżyńskiego klubu. W głównej imprezie, rozgrywanej tempem 10 minut + 5 sekund za każdy ruch dla zawodnika, w której rywalizowali dorośli oraz juniorzy w wieku powyżej 13 lat, zagrało ośmioro naszych zawodników. Trzecią lokatę zajął Paweł Obiedziński, który w 9 partiach wywalczył 7 punktów. Tuż za podium, na czwartym miejscu zmagania zakończył prezes Maratonu, Robert Michalak (6,5 pkt), dziewiąty był Romuald Romankiewicz (5 pkt.), trzynasty Piotr Obiedziński (4,5 pkt.), dwudziesta druga Katarzyna Zapert (4 pkt.), a dwudziesty siódmy Rafał Bienias (2 pkt.). W tym samym turnieju dobrze poradzili sobie młodsi zawodnicy łomżyńskiego klubu. Wysokie, 12. miejsce w klasyfikacji OPEN zajął 13-letni Paweł Szeligowski (5 pkt.), który jednocześnie wygrał rywalizację juniorów starszych. W tej samej grupie brązowy medal wywalczył Krzysztof Bienias (20. lokata, 4 pkt.).
W rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Dzieci do 12 lat (tempo gry 30 minut na zawodnika) wzięli udział bracia Bartosz i Jerzy Chełstowscy. Z dobrej strony zaprezentował się 8-letni Bartek, który w gronie 25 zawodników uplasował się na trzecim miejscu zdobywając 5 punktów w 7 partiach. Podopieczny trenera Vafy Mammadova w klasyfikacji OPEN musiał uznać wyższość jedynie dwóch szachistek - 3 i 4 lata od niego starszych, a pozostawiając w pokonanym polu kilku sporo starszych kolegów. Dodatkowo uczący się na co dzień w Szkole Podstawowej nr 10 zawodnik Maratonu pewnie wygrał klasyfikację dzieci do 8 lat. Tym samym w przeciągu miesiąca młody szachista wywalczył mistrzostwo Łomży i Ostrołęki w tej kategorii wiekowej.
Specjalne wyróżnienie trafiło natomiast do zaledwie 5-letniego Jerzego Chełstowskiego, najmłodszego szachisty Mistrzostw.

***
Również w niedzielę, ale w stolicy województwa podlaskiego rozegrany został trzeci turniej XXII edycji Białostockiej Ligi Szkolnej do 13 lat. Z numerem pierwszym w tej imprezie rozstawiona była Monika Marcińczyk. Czołowa juniorka Maratonu przed ostatnią rundą była liderką i do zwycięstwa wystarczał jej remis. Niestety w ostatniej partii popełniła błąd, który poskutkował spadkiem na piątą lokatę w gronie 59 uczestników zawodów.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę