Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Taki duży, taki mały może świętym być...

W poniedziałkowy wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych wierni z dwóch łomżyńskich parafii z osiedla południe przeszli ulicami miasta w radosnym Korowodzie Świętych. Kilkuset osobowy korowód z relikwiami i obrazami świętych wyruszył po Mszy świętej z kościoła Krzyża Świętego i doszedł do kościoła Bożego Ciała.

Korowód Świętych był radosnym dziękczynieniem za życie i świadectwo naszych świętych patronów. Niosąc relikwie świętych zgromadzone w obu łomżyńskich parafia, oraz  obrazy świętych, uczestnicy korowodu dziękowali Bogu za przykład ich życia wiarą i miłością oraz za modlitwę, jaką nas otaczają. Korowód Świętych był też okazją, aby lepiej uświadomić sobie, że święci są nam bliscy w tajemnicy świętych obcowania, która odzwierciedla naturę Kościoła. Funkcjonuje w trzech wymiarach: pielgrzymującego na ziemi, zadośćcierpiącego w czyśćcu oraz  tryumfującego w niebie. 
We wtorek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych, a więc Kościoła tryumfującego w niebie. W  środę, 2 listopada, będziemy obchodzić wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny. Jest to dzień modlitwy za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata i potrzebują naszej modlitwy, aby oczyszczeni z grzechów w czyśćcu mogli w sposób doskonały zjednoczyć się z Bogiem w niebie. 

Można uzyskać odpust zupełny
Jak przypominają księża z parafii Bożego Ciała w Łomży wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny dla zmarłych cierpiących w czyśćcu. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust zupełny można zyskać (dla jednej osoby w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień; 
Natomiast wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą zmarłym i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia 1 listopada, aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 31 października 2016 20:30
Data ostatniej edycji: pon, 31 października 2016 21:49:01

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę