Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Tłoczno na drogach

16 kolizji drogowych w ciągu trzech ostatnich dni zanotowali policjanci z Łomży. Najczęściej było to najechanie na tył pojazdu, co wynikało niezachowania przez kierowców bezpiecznej odległości od samochodów jadących przednimi, ale niektórzy kierowcy niewłaściwie wykonywali manewry np. zmiany pasu ruchu. W skali województwa doszło do 1 wypadku drogowego, w którym nikt nie zginął, a 5 osób zostało rannych. Do tej pory mundurowi zatrzymali także blisko 20 kierowców, którzy zdecydowali się by za kierownicę wsiąść po spożyciu alkoholu.

Jak informują policjanci przedświąteczny wzmożony ruch samochodów trwa już od początku weekendu. Szczególnie widać to w okolicach cmentarzy, ale także targowisk, czy dużych sklepów. Policjanci apelują o ostrzoną i uważną jazdę, bo największe nasilenie ruchu spodziewane jest jednak jutro.
- Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze – podkreśla Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Istotne jest, aby utrzymywać niezbędny odstęp miedzy pojazdami. Zwracajmy też szczególną uwagę na znaki drogowe. W tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia. Dotyczy to szczególnie rejonów wokół cmentarzy. 
Jutro w newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci ruchu drogowego i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować, ale mimo to ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w okolicach cmentarzy, gdzie w każdej chwili na jezdni między jadące samochody może wejść człowiek.

cz
pon, 31 października 2016 10:21
Data ostatniej edycji: pon, 31 października 2016 10:49:43

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę