Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Liczymy na oszczędności innych

Główne zdjęcie
Ul. Wiosenna w Łomży została zbudowana z oszczędności w ramach "schetynówek 2016"

Podlaski Urząd Wojewódzki ogłosił wstępne listy rankingowe „schetynówek” ma 2017 rok. Na listach jest 70 dróg gminnych i 28 powiatowych. Nie dla wszystkich wystarczy jednak środków. Potrzeby samorządów zostały oszacowane na blisko 112 mln zł, a do podziału jest kwota niespełna 60 mln zł, czyli mniej więcej na połowę zgłoszonych inwestycji. Na realizację inwestycji z powstałych oszczędności liczą samorządy z Łomży i najbliższej okolicy.

W ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury owej na lata 2016-2019” w przyszłym roku w województwie podlaskim dotacja dla samorządów chcących remontować i budować swoje drogi wyniesie 59 mln 322 tys. i 26 zł. Na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych oraz dróg gminnych przeznacza się po 50% tej sumy czyli po 29 mln 661 tys. i 13 zł.
Na wstępnej liście rankingowej dróg gminnych jest 70 wniosków, na łączną kwotę dotacji wynosząca blisko 62 mln zł, a na liście dróg powiatowych 28 wniosków o dotacje przekraczające 50 mln zł. 
O pieniądze starają się także samorządy z okolic Łomży. Na liście gminnej wnioski ze Śniadowa, Jedwabnego i gm. Łomża są na miejscach 33, 36 i 37 co oznacza, że wszystkie są już poniżej pułapu rozdziału dostępnych środków. W poprzednich latach jednak dzięki oszczędnościach na projektach wyżej ocenianych udawało się do realizacji kierować także takie projekty... 
W przypadku wniosków powiatowych pieniądze na realizacją zadania otrzyma Powiat Łomżyński, który zgłosił do programu przebudowę drogi Kalinowo – Drozdowo. Wniosek o 1,25 tys zł dotacji na zadanie wyceniane w sumie na ponad 3 mln zł znajduje się na 10 miejscu listy rankingowej. 
Na otrzymanie wsparcia nadzieję ma także miasto Łomża, które zgłosiło wyceniane na 6 mln zł zadanie dotyczące modernizacji Szosy Zambrowskiej i ul. Polowej. Wniosek z miasta jest dziś na 15 miejscy listy, a więc tuż za wykorzystanym limitem środków, więc pieniądze będą jeśli powstaną oszczędności przy realizacji 14 wyżej ocenionych projektów.  

W załączniku publikujemy obie wstępne listy rankingowe „schetynówek 2017”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę