Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Wnuczek” oszust podszywał się pod CBŚP

W piątek w Łomży doszło do oszustwa na tzw. „wnuczka”. Tym razem pieniądze wyłudzili oszuści podający się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. 58-letnia kobieta straciła oszczędności w kwocie 38 tys. złotych. Prawdziwi policjanci szukają oszustów i po raz kolejny apelują do mieszkańców o rozwagę i ostrożność!

Jak przekazuje policja w piątek po południu do 58-letniej łomżanki zadzwoniła kobieta podająca się za córkę jej krewnej i poprosiła o pożyczenie 80 tysięcy złotych po czym się rozłączyła. Następnie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji, podał numer legitymacji służbowej i przekonywał rozmówczynię o tym, że przed chwilą rozmawiała z oszustką chcącą wyłudzić od niej pieniądze. Poprosił o pomoc w jej ujęciu. W dalszej części rozmowy starał się uwiarygodnić swoją osobę prosząc mieszkankę Łomży o wykonanie telefonu pod numer 997. Oszukiwana kobieta nie rozłączając się wybrała z klawiatury telefonu wskazany numer, a od kobiety w słuchawce uzyskała „potwierdzenie” tożsamości dzwoniącego policjanta. Zgodziła się także na „współpracę” i nieświadomie wykonywała polecenia oszustów. Według przekazywanych jej wskazówek udała się do banku i wypłaciła pieniądze, które rzekomo miały być przesłane na jej konto przez funkcjonariuszy CBŚP w celu złapania dzwoniącej początkowo oszustki. Pieniądze miała potem zostawić w koszu na śmieci i pójść do domu, oczekując na dalsze wskazówki. Kobieta dopiero wieczorem zorientowała się, że stała się ofiarą oszustów i powiadomiła o całym zdarzeniu Policję. Straciła 38 tysięcy złotych.

cz
so, 29 października 2016 17:42
Data ostatniej edycji: so, 29 października 2016 21:30:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę