Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Przedświąteczny tłok się zaczął

Większy ruch samochodowy, wyłączenie jednego pasa ruchu na ul. Sikorskiego od skrzyżowania z Zawadzką w kierunku Alei Legionów i więcej patroli policji. Wystartowała akcja „Znicz 2016” w związku ze zbliżającymi się dniami „Wszystkich Świętych” i „Zaduszek”, która potrwa do środy 2 listopada.

- W ramach akcji „Znicz 2016” funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży będą realizować czynności związane z zapewnieniem wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznej podróży oraz powrotów do domu – przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Zwrócą szczególną uwagę na płynność ruchu, zwłaszcza w okolicach kościołów i cmentarzy, a także na głównych ciągach komunikacyjnych miasta i powiatu. Policjanci ruchu drogowego, w trakcie intensywnych działań na rogach sprawdzać będą między innymi przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości, trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. Działania funkcjonariuszy będą miały także charakter informacyjny. Pomogą oni kierowcom w sprawnym i bezpiecznym dotarciu do nekropoli oraz wskażą miejsca wyznaczone do parkowania. Przypominać będą także pieszym o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.
Policjanci przypominają też, że w poniedziałek od 18 do 22 oraz we wtorek w godzinach od 8 do 22 w Polsce obowiązywał będzie zakaz poruszania się po drogach samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Empekiem za darmo
W pobliżu cmentarzy przygotowane są parkingi dla tych, którzy zdecydują się wybrać na cmentarz swoim samochodem. Jednak doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że zdecydowanie szybciej będzie można dostać się w rejon wybranego cmentarza specjalnie zorganizowanymi liniami komunikacji miejskiej. W Łomży 1 listopada  wszystkie autobusy na terenie miasta będą kursowały bezpłatnie. Uruchomiona zostanie ponadto specjalna linia łącząca cmentarze w Łomży, Piątnicy i Drozdowie. W tym dniu dodatkowo kilka kursów linii 10 zostanie wydłużonych do Nowych Kupisk.

Uwaga na kieszonkowców!
- Takie osoby z pewnością będą starały się wykorzystać tłok na cmentarzu, czy w środkach komunikacji miejskiej – podkreślają policjanci. - Złodzieje z reguły nie działają samodzielnie, tylko w grupie. Wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, które odwracają uwagę osoby okradanej. 
Policja radzi, aby wybierając się na cmentarze nie zabierać ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii a dokumenty trzymać w trudno dostępnych kieszeniach bądź wewnętrznych kieszeniach torebek, saszetek. 
- Apelujemy także do osób starszych, bardziej może niż inni narażonych na przestępstwo, aby omijały ciemne uliczki, parki i nieoświetlone bramy – przekazuje Szlesińska.
Policjanci przestrzegają też przed pozostawianiem wartościowych przedmiotów w samochodzie, zwłaszcza gdzieś w widocznych miejscach, gdzie mogą one zachęcać złodziei...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę