Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Kosztowny szalet ruszy na 1 listopada

Kosztował blisko 200 tysięcy zł. Jest ogrzewany, oświetlony, monitorowany i samoobsługowy... Urząd Miejski poinformował, że dziś (w piątek, 28 października) podpisano umowę na zarządzanie szaletem, który stanął w parczku przy Placu Niepodległości. Przekazanie obiektu odbędzie się w najbliższy poniedziałek, a szalet zacznie pełnić swoje powinności od 1 listopada.

Nowoczesny szalet miejski za kwotę 193 tysiące 940 złotych i 25 groszy wykonała spółka WC SERWIS ŁÓDŹ. Składa się on z toalety dla osób niepełnosprawnych oraz toalety damsko–męskiej. Jest wyposażony m.in. w muszle sedesowe, umywalki z zimną i ciepłą wodą. Obiekt jest ogrzewany, oświetlony, monitorowany i samoobsługowy. Wewnątrz posiada przycisk alarmowy na wypadek zatrzaśnięcia drzwi oraz system alarmowania o długim przebywaniu w obiekcie (na wypadek zasłabnięcia osoby z niego korzystającej). 
Jak przekazują miejscy urzędnicy dziś podpisano umowę na zarządzanie obiektem. Od 1 listopada do 31 grudnia tego roku będzie się nim zajmowała firma Perfekt Serwis ze Starej Łomży przy Szosie, która zajmuje się m.in. sprzątaniem budynku Urzędu Miejskiego w Łomży. Za zarządzanie szaletem Miasto będzie płaciło jej 1000 zł netto miesięcznie. 

Wstęp do szaletu jest płatny i kosztuje 1 zł. Szalet przyjmuje wszystkie monety o nominale od 10 groszy do 5 zł, ale – co ważne, dla osób muszących skorzystać z przybytku - nie wydaje reszty. 
Wszystkie pieniądze wrzucane do urządzenia maja zasilać budżet miasta. Miejscy urzędnicy podkreślają też, że w szalecie wbudowany jest system, który pozwala na wykrycie imitacji monet.

230804070022.gif
cz
pt, 28 października 2016 15:34
Data ostatniej edycji: pt, 28 października 2016 15:56:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę