Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Program 500+ znakomicie realizowany w gminie to nasz wspólny sukces

Główne zdjęcie
Weronika Pokutko, I Miejsce odbiera nagrodę od Piotra Kłysa, wójta Gminy Łomża

Po 500 złotych wynosiły trzy główne nagrody w zorganizowanym przez gminę Łomża konkursie plastycznym pt: „Moje pierwsze wakacje 500+”. Konkurs, który odbywał się pod patronatem m.in. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, sławił rządowy program „Rodzina 500+”. - To wspaniały program. Przydał nam się w gminie Łomża – mówił wójt Piotr Kłys podając, że w jego ramach dla blisko tysiąca rodzin wypłacano już blisko 5 milionów złotych. - Są w naszej gminie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy wyjechały na wakacje – dodawał.

Konkurs „Moje pierwsze wakacje 500+” skierowany był do dzieci mieszkających na terenie gminy Łomża. Wpłynęły 163 prace w trzech kategoriach wiekowych 3-6 lat, I-III klasa i IV – VI klasa. Prace przedstawiały wakacyjne scenki nad morzem, jeziorem, czy warsztatach. Były prezentowane podczas uroczystego podsumowania konkursu w sali gminnej w Giełczynie.
- Rozumiem, że ten konkurs był także dla dzieci, które wcześniej też wyjeżdżały na wakacje, ale dzięki programowi „Rodzina 500+” tegoroczne wakacje mogły być bogatsze – mówił Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, który był także jednym z patronów honorowych konkursu. Podawał, że z tego programu w skali województwa dla rodzin wypłacono już 373 mln zł.
- Jest wiele sytuacji, gdzie ten program ma wymiar Solidarności  - dodawał wojewoda przywołując swoją rozmowę z młodą wdową z gminy Grabowa, która po tragicznym wypadku sama wychowuje czwórkę dzieci. - I rzeczywiście możliwość uzyskania tego świadczenia – 1500 zł miesięcznie dla niej było wybawieniem z kłopotów życiowych – podkreślał Paszkowski.
Na społeczny wymiar programu „Rodzina 500+” zwracała uwagę także minister Elżbieta Rafalska, która nie mogąc osobiście stawić się w Giełczynie wysłała tu swoją przedstawicielkę z nagrodami rzeczowymi za drugie i trzecie miejsca i listem do wójta gminy dziękując za konkurs i realizację wypłat środków. 
- Program 500+ znakomicie realizowany w gminie to nasz wspólny sukces – napisał minister Rafalska wskazując, że przekazywane pieniądze już teraz wymiernie poprawiają sytuację rodzin w Polsce, a oczekuje się że program zmniejszy ubóstwo wśród dzieci o połowę.
Obecna na uroczystości wręczenia nagród poseł Bernadeta Krynicka, oraz reprezentujący marszałka województwa wiceprzewodniczący sejmiku Mieczysław Bagiński wskazywali, że program ma przede wszystkim odwrócić niekorzystną tendencję spadku liczby mieszkańców Polski i zwiększając dzietność w polskich rodzinach.
- Jest już obserwowany wysoki wzrost ciąż – mówiła poseł Krynicka, podkreślając że jako członek sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny od początku była zaangażowana w powstawanie programu. 
- Rodzina jest żywą tkanką, która aby się odradzać powinna mieć soki – dodawał Bagiński.   

Konkurs „Moje pierwsze wakacje 500+” wśród najmłodszych wygrała 5-letnia Weronika Pokutko. W kategorii młodszych uczniów szkół podstawowych zwyciężył 7-letni Fabian Niziński z SP w Podgórzu, a wśród dzieci starszych Iga Mazurek (12 lat) ze szkoły w w Pniewie. Rodzice dzieci otrzymali po 500 zł, a dzieci – także laureaci miejsc drugich i trzecich, oraz prac wyróżnionych – dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wojewodę Podlaskiego.

Foto: Weronika Pokutko, I Miejsce odbiera nagrodę od Piotra Kłysa, wójta Gminy Łomża
Foto: Rodzinne spotkanie
Foto: Dorota Pazik – sekretarz gminy Łomża
Foto:
Foto: Bernadeta Krynicka, poseł RP
Foto: Bohdan Paszkowski - wojewoda podlaski,  Mieczysław Bagiński - wiceprzewodniczący sejmiku podlaskiego, Piotr Kłys wójt Gminy Łomża i Mieczysław Kuzia - przewodniczący Rady Gminy Łomża
Foto: Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: I KATEGORIA  - dzieci w wieku 3-6 lat, I Miejsce – Weronika Pokutko, 5 lat
Foto: Mieczysław Bagiński wręcza dyplom Fabianowi Nizińskiemu za I miejsce w II kategorii
Foto: Mieczysław Kusia wręcza czek Fabianowi Nizińskiemu za I miejsce w II kategorii
Foto: Nagrodzeni w II kategorii
Foto: I Miejsce – Iga Mazurek, 12 lat, SP w Pniewie
Foto: Nagrodzenie w III kategorii
Foto: Piotr Kłys wójt gminy Łomża wręcza nagrodzoną pracę na pamiątkę Ewie Speranza, pracownikowi departamentu polityki rodzinnej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
cz
śr, 26 października 2016 16:01
Data ostatniej edycji: śr, 26 października 2016 20:05:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę