Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Od nawierzchni chodnika po wieżę dla jerzyka

Główne zdjęcie
Łomża, widok od Narwi

12 inwestycji w centrum Łomży, sześć na Łomżycy i pięć na osiedlu Południe to 23 zadania, jakie zostały po weryfikacji wpisane na listę do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego w 2017 r.. Łącznie kosztowałyby miasto ponad 2 mln 100 tys. zł, a w przyszłorocznym budżecie ma być na to zaledwie półtora miliona. Pomysłodawców remontowania chodników, schodków, ulic i parkingów oraz urządzania placów zabaw z siłowniami – to one królują w BO 2017 - czeka proszenie rodziny, sąsiadów, znajomych i nieznajomych mieszkańców Łomży o głosy w głosowaniu od 3. listopada.

W centrum Łomży autorzy zakwalifikowanych zadań postulują budowę lub remont schodków wraz z barierkami u zbiegu ulic: Rybaki, Sikorskiego, Senatorskiej (szacowany koszt 60 tys. zł) i na rogu Zamiejskiej ze Zjazdem (150 tys. zł). Lepszych chodników potrzebuje Wiejska 5, 5 a, 10 (ponad 36 tys. zł), natomiast remontu kapitalnego z oświetleniem: Szkolna między Senatorską a Woziwodzką oraz Zielona od Woziwodzkiej do „Budowlanki” (150 tys. zł). Plac zabaw „Statek Kolumba” może powstawać z zadaszonymi altankami dla rodziców na terenach sportowo-rekreacyjnych nad Narwią (105 tys. zł), a tańsze place w parku miejskim przy Wojska Polskiego (100 tys. zł) i przy Polowej 55 B (50 tys. zł). Stary cmentarz i Zaułek Cmentarny mogą być bezpieczniejsze z monitoringiem za 64 tys. zł, a właściciele psów z czworonożnymi przyjaciółmi szczęśliwsi na skwerze wybiegu dla psów m. Wojska Polskiego 29 a Dmowskiego 8 za 100 tys. zł. Jeżeli miasto na to stać, to na trybunie z lat PRL na placu Niepodległości może za „tylko” 40 tysięcy złotych pojawić się mural patriotyczny, a przy Polowej 65 – mural regionalny dla Łomży za „jedyne” 30 tys. zł. 
Na Łomżycy za 150 tysięcy zł jaśniej będzie z samoczynnym oświetleniem i monitoringiem traktu pieszo-rowerowego od ul. Przyjaźni do Obrońców Łomży i przyległego terenu rekreacyjnego przy Przytulnej, gdzie przybędzie „elementów gier zespołowych” na ternie rekreacyjnym za 100 tys. zł. Około 100-metrowy chodnik pojawi się na ulicy Waleriana Łukasińskiego od skrzyżowania z ulicą Strzelców Kurpiowskich do Pułkowej (40 tys. zł) i na Wesołej od Strojnej do Staszica (25 tys. zł). Być może, ulica Kraska doczeka się progów zwalniających za 15 tys. zł. Najnajnowsze Centrum Wypoczynku i Rekreacji Łomżyca przy skrzyżowaniu Browarnej i Podleśnej kosztowałoby 150 tys.
Południe ma szansę na remont chodników i budowę miejsc parkingowych na osiedlu Jantar, czyli chodniki przy Bema i Moniuszki, parkingi przy Bema (10 szt.) i Chopina (6 szt.), łącznie za blisko 127 tys. zł. Remont chodników i parkingu w pasie drogowym ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza i Hugo Kołłątaja kosztowałby ponad 148 tys. zł (teren w obrębie budynków: ul. Niemcewicza 10, ul. Małachowskiego 13, ul. Kołłątaja 4, 6). Na remont czekają także chodniki w pasie drogowym ulicy Kołłątaja 1, 2, 4, 6, 7, 9, 11, 12 za prawie 149 tys. zł. Kosztowny jest remont nawierzchni parkingu przy Księżnej Anny – 150 tys. zł w porównaniu z wieżą lęgową dla jerzyka w parku świętego Jana Pawła II.  Zabudowania widokowe dla małego ptaszka  kosztowałyby „ledwie” 18 tysięcy złotych. 

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę