Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Woda i ścieki w Łomży bez podwyżek

Miejskiej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży skierowało w piątek do prezydenta miasta wniosek dotyczący cennika spółki na przyszły rok. Jak przekazuje zarząd MPWiK „wniosek nie zakłada zmiany cen za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.”

Ceny wody i ścieków w Łomży ustalane są raz na rok. Formalnie uchwałę w tej sprawie podejmuje Rada Miasta, ale faktycznie jeśli złożony w terminie przez MPWiK i nie wniosek jest pozytywnie zweryfikowany przez prezydenta, nie ma znaczenia nawet fakt odrzucenia takiej uchwały przez radnych. Zgodnie z art. 24 ustawy dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków Rada Miasta ma bowiem 45 dni na zatwierdzenie wniosku złożonego przez MPWiK. Jeśli w tym czasie tego nie zrobi, taryfy zaproponowane we wniosku wchodzą w życie po opublikowaniu.

Dodajmy, że złożony przez MPWiK 21 października 2016 roku wniosek do prezydenta Łomży dotyczyć powinien cen wody i ścieków dla mieszkańców Łomży i gminy Piątnicy, którą także w tym zakresie obsługuje łomżyńska spółka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę