Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Wiosenna otwarta i poświęcona

Główne zdjęcie
Izabela Romatowska, mieszkanka osiedla dziękuje za drogę

Po 20 latach oczekiwania, petycji, apeli mieszkańcy doczekali się otwarcia ulicy Wiosennej – mówił Mariusz Chrzanowski, dodając, że pierwsze jego działania po objęciu urzędu prezydenta Łomży były związane z ta inwestycją. Budowa drogi kosztowała około 3,36 mln zł, a blisko połowa środków – ostatecznie 1,45 mln zł - pochodziło z rządowego „programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019, następcy popularnych „schetynówek”. W poniedziałek dokonano uroczystego przecięcia wstęgi obwieszczając koniec remontu ulicy łączącej „mieszkańców łomżyńskich peryferii” z miastem.

Prace przy budowie ulicy Wiosennej zaczęły się w kwietniu. Obejmowały budowę około kilometra ulicy od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do wlotu na rondo Obrońców Westerplatte w ciągu Szosy do Mężenina. Powstała nowa jezdnia z obustronnymi chodnikami i oświetleniem, i zjazdami na posesje. Przebudowana zostanie także sieć wodociągowa, sieć telefoniczna (nadziemna i podziemna) i sieć elektryczna (nadziemna i podziemna).
- Jesteśmy bardzo zbudowani, że tak wiele osób zaangażowało się w prace, których efektem jest piękna i bezpieczna ulica – mówiła Izabela Romatowska, dziękując prezydentowi, radnym miasta wskazując Hankę Gałązkę i Witolda Chludzińskiego, wojewodzie podlaskiemu, łomżyńskim posłom i ekipie, która budowała ulicę. - Czujemy, że wybrane przez nas władze troszczą się o nas i nie zawodzą zaufania – dodawała, prosząc radnych Gałązkę i Chudzińskiego, by w imieniu mieszkańców wręczyli „kwiaty zaangażowanym”. 
- Też się cieszę, że mogliśmy zrealizować te inwestycję – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podkreślając, że program rządowy rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej jest dedykowany dla dróg mniejszych, ale mających znaczenie dla społeczności lokalnych zarówno w mieście jak i na wsiach.

Biało-czerwoną wstęgę przecinało w sumie 10 osób, po czym poświęcenia "dogi potrzebnej mieszkańcom łomżyńskich peryferii" – jak zaznaczał w zastępstwie biskupa Janusza Stepnowskiego - dokonał proboszcz parafii Bożego Ciała ks. dr Wojciech Nowacki.

 

Foto: Izabela Romatowska, mieszkanka osiedla dziękuje za drogę
Foto: Prezydencka limuzyna przejeżdża pod taśmą
Foto:
Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto: Hanka Gałązka i Witold Chludziński, radni miejscy
Foto:
Foto: Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski
Foto:
Foto: Ks. Wojciech Nowacki, proboszcz parafii Bożego Ciała
cz
pon, 24 października 2016 13:11
Data ostatniej edycji: pon, 24 października 2016 13:54:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę