Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 20 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Czerniawski się waha

„Dzisiaj - mówię wam szczerze – przeważają argumenty na nie, niż na tak - z różnych względów. Nawet wnuczki mówią: dziadek jak wystartujesz to musisz wygrać. Po co mi odchodzić z polityki przegranym. Byłem cztery kadencje... W historii Łomży nie było żadnego takiego przypadku, aby łomżyniak był 4 kadencje posłem na Sejm. I mam dzisiaj roztrwonić ten majątek polityczny i wystawić się po to żeby przegrać?” - mówił na wtorkowej konferencji prasowej poseł Mieczysław Czerniawski. Filar lewicy w Łomży waha się, czy wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

„Wyjątkowa sytuacja byłaby tylko taka, gdyby była to walka całej drużyny. Bo wiem że z Łomży przyniosę ładnych kilka tysięcy głosów.” - dodaje Czerniawski. Dziś poseł niezrzeszony, ale który do Sejmu obecnej kadencji dostał się z listy wyborczej SLD-UP, podkreśla że partii nie opuści.... „jeśli zrezygnuję z SLD to nie pójdę do żadnej innej partii... Nie jestem neofitą i nie będą zmieniał partii tylko dlatego, żeby za wszelką cenę znaleźć się wysoko na liście i zostać wybrany ponownie posłem. Nie mój charakter.”
Mieczysław Czerniawski dodał, że w poniedziałek jego kandydaturę na listę wyborczą zgłosiło SLD w Białymstoku. W piątek ma się zebrać koło SLD w Łomży i być może też go zgłoszą... Niemniej Czerniawski przyznaje, że dostanie się w tym roku do parlamentu nie będzie takie łatwe. W poprzednich wyborach zebrał 9193 głosów, ale wówczas poparcie dla SLD-UP wyniosło ponad 40% - dziś sondaże partii dają co najwyżej 7%, tymczasem z wyliczeni Czerniawskiego wynika, że aby zostać posłem trzeba by zebrać kilkanaście tysięcy głosów.

Komentując pytanie o ewentualne poparcie dla senator Marii Szyszkowskiej – do niedawna członkini SLD z numerem legitymacji nr 1 w Łomży – która chce wystartować w wyborach prezydenckich Czerniawski powiedział: „na prezydenta Łomży najwyżej zastartuję... i koniec”

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę